Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

2017 metų spalio mėnesį į Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalioną atkeliavo priešlėktuvinės artimojo nuotolio oro gynybos sistemos GROM. Gavus naują, jau trečią priešlėktuvinę raketinę sistemą Oro gynybos batalionas (toliau - OGB) ėmėsi intensyviai ruoštis ginkluotės įvedimo į sistemą darbų.

img
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione įvyko šauktinių karių išleidimo į atsargą ceremonija

Sausio 18 d. iškilmingoje rikiuotėje į atsargą išleisti šešiasdešimt Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Visą devynių mėnesių tarnybos laiką kariai tarnavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione.

Daugiau

img
NATO karinis komitetas Briuselyje aptarė aktualius NATO ir tarptautinio saugumo klausimus

Sausio 16-17 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas NATO būstinėje Briuselyje dalyvavo pirmojoje šiais metais – 178-ojoje NATO karinio komiteto konferencijoje, kur su NATO šalių kariuomenių vadais ir NATO vadovybe aptarė aktualius NATO bei tarptautinio saugumo klausimus.

Daugiau

img
Karinėse jūrų pajėgose lankėsi Prancūzijos Respublikos gynybos atašė Lietuvai

Š. m. sausio 17 d. į Karinių jūrų pajėgų štabą darbiniu vizitu atvyko Prancūzijos Respublikos gynybos atašė Lietuvai plk. ltn. Stefano Lukleito (Stéphane Loechleiter) su padėjėju. Svečius pasitiko Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Arūnas Mockus.

Daugiau

img
NATO vadovybė ir šalių kariuomenių vadai Briuselyje dalyvauja NATO karinio komiteto konferencijoje

Sausio 16-17 d. NATO būstinėje Briuselyje vyksta 178-oji NATO karinio komiteto konferencija, kurioje Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas drauge su NATO šalių kariuomenių vadais ir NATO vadovybe aptars aktualius NATO bei tarptautinio saugumo klausimus.

Daugiau

img
Klaipėdos įgulos kariai dalyvavo Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinių minėjime

Sausio 15 d. Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos kariai kartu su Klaipėdos miesto vadovybe ir visuomenės atstovais minėjo 95-ąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines. 

Daugiau

img
Minint Krašto apsaugos savanorių pajėgos 27-ąsias įkūrimo metines - diena su uniforma

Minint Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 27-ąsias įkūrimo metines sausio 17 d. - jau tradicija tampanti diena su uniforma. Visoje Lietuvoje KASP kariai savanoriai šią dieną minės ne tarnybos metu dėvėdami kario uniformą. Įprastai savanoriai karinę uniformą dėvi tik dalyvaudami pratybose, dažniausiai savaitgaliais, tačiau sausio 17-ąją atrodys kariškai ir eidami į darbą, paskaitas, leisdami laisvalaikį ir kt.

Daugiau

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

1-ajame 2018 m. informaciniame leidinyje „Krašto apsauga" kviečiame skaityti apie ES šalių pritarimą Lietuvos iniciatyvai stiprinti ES bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių gynybos ministrų susitikimą, Nyderlandų ir Kroatijos gynybos ministrų vizitus į Lietuvą, Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. J. V. Žuko vizitą Ukrainoje ir Ukrainos siekį prisijungti prie NATO ESKC veiklos, NATO PP bataliono organizuotą kalėdinį koncertą „Kartu - mes NATO" bei daugelį kitų aktualijų. „Tarptautinėse operacijose" rašoma apie Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir misijose 2018 m., o „Karinis rengimas" apžvelgia 2017 m. pabaigos karinio rengimo įvykius. „Mūsų puslapyje" pristatomas ministro R. Karoblio ir kariuomenės vado gen. ltn. J. V. Žuko susitikimas su pajėgų ir karinių vienetų vadais, taip pat pranešama apie Lietuvą pasiekusias pirmąsias dvi mokomosios PKM „Vilkas", Valstybės kontrolės ataskaitą dėl KAS viešųjų pirkimų tvarkos, naujoves kibernetinio saugumo srityje 2018 m., Lietuvos vėliavos dienos paminėjimą Vilniuje ir atnaujintas karių poilsio ir laisvalaikio patalpas LDK Kęstučio MPB bei  kitas KAS naujienas. Ryžtingų prasidėjusių metų su „Krašto apsauga". Daugiau

 

Pirmasis šių metų „Kario" numeris pradedamas pasakojimu apie unikalią tarnybą po vandeniu - Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komandos darbą. Kariuomenėje įgyta ilgamete patirtimi dalijasi praėjusių metų pabaigoje į atsargą išleista seržantė majorė Dovilė Antulevičienė. Su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prorektore mokslui ir studijoms profesore Jūrate Novagrockiene kalbamės apie pagrindines akademijos veiklos kryptis ir pernai į pirmą kursą priimtus būsimuosius Lietuvos  karininkus. Kartu su karo psichologais analizuojame savižudybių problemą kariuomenėje - kaip išspręsti patekusiojo į aklavietę problemas. „Nuomojamų" karių ir privačių kompanijų, teikiančių šešėlines paslaugas Rusijos kariuomenei, veikla apžvelgiama Dariaus Sutkaus straipsnyje. Šio numerio fotoreportaže - Alfredo Pliadžio fotografijos iš 2018 m. sausio 1-osios Vėliavos dienos minėjimo. Šiemet minime paskutinio sovietų okupuotoje Lietuvoje teismo sprendimu sušaudyto Prisikėlimo apygardos partizano Pranciškaus Prūsaičio-Lapės (1928-1963) gimimo 90-metį ir 55-ąsias mirties metines. Apie jį skaitykite tradiciniame žurnalo skyrelyje „Valia priešintis". Daugiau

 

Ketvirtame 2017 m. KARDO numeryje spausdiname Luko Pilkausko straipsnio apie kompleksiškumo teorijos taikymą šiuolaikiniuose konfliktuose I dalį. Dr. Gediminas Molis skaitytojus kviečia nusikelti į netolimą ateitį - apžvelgti tikėtinas būsimos karybos jūroje tendencijas ir ateities jūros dronų galimybes.  Minėdami Lietuvos kariuomenės atkūrimo 99-ąsias metines, tradiciniame skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pateikiame vieną pirmųjų literatūrinių KARIŠKIŲ ŽODŽIO publikacijų - J. Buivydžio kūrinį „Kovos Krikštas", paskelbtą  1919 m. 2-4 numeriuose. Daugiau

 

Apie galingą mažo padalinio kovinę dvasią - 802 kuopos skyrių, tapusį Geriausio Sausumos pajėgų pėstininko skyriaus varžybų nugalėtoju, skaitykite 2-6 psl. Kaip Prisikėlimo rinktinės kariai rengėsi Jungtinių Tautų vadovaujamai operacijai „Minusma", sužinosite 7 psl. Atsakymą, kokie žmonės ir įvykiai nulėmė tautos likimą 1991 m. rugpjūčio pučo metu, rasite straipsnyje 8-11 psl. Kaip pratybose „Tvirtas skydas" kariai savanoriai išgelbėjo žmogaus gyvybę, skaitykite 13-14 psl. Išėjo dim. gen. ltn. Arvydo Pociaus knyga „Kaip mes atkūrėme Lietuvos kariuomenę". Savanorio kūrėjo, buvusio Lietuvos kariuomenės vado atsiminimų knyga pristatoma 15 psl. 16-19 psl. atskleidžiamos pratybose „Geležinis Vilkas" vykdytos „Suvalkų koridoriaus" operacijos detalės, jų svarba ir KASP vaidmuo. Toliau tęsiamas ir plėtojamas tarptautinis bendradarbiavimas su Estijos Savanorių pajėgomis „Kaitseliit".  Dainavos rinktinės karių savanorių įspūdžiai iš pratybų Estijoje aprašyti 20-24 psl. Kuopininkas KASP padalinyje - vienas iš trijų svarbiausių žmonių. Plačiau apie KASP kuopininkus, jų patirtį, darbo metodus ir lūkesčius - 28-41 psl. Kiekvienam kariui aktualią informaciją, kaip papildyta ir patobulinta kario ekipuotė palengvina tarnybą, rasite 51-53 psl. Daugiau 

 

Sprendimas: Fresh Media