Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Rugsėjo 22-24 d. Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių ir Telšių rajonuose vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) organizuojamos pratybos „Tvirtas skydas 6". Pagrindinis pratybų tikslas treniruoti ir įvertinti KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės padalinių gebėjimą planuoti ir vykdyti gynybines operacijas. Mokymuose taip pat dalyvaus kariai iš Lietuvoje dislokuotos Portugalijos rotacinių pajėgų kontingento, pareigūnai iš Viešojo saugumo ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybų.

Tuo pat metu KASP pratybos vyks ir rytų Lietuvoje. Didžiosios Kovos apygardos apygardos 8-osios rinktinės kariai dalyvaus skyrių vertinamosiose lauko taktinėse pratybose „Tvirtas velnias 2017".

 

 

 

 

img
Tarnyba Karo aviacijoje? Kodėl gi ne!

Vytauto Didžiojo karo muziejus tęsia susitikimų ciklą „Susipažinkite - karinės specialybės"! Šį kartą kviečiame iš arčiau pažvelgti į Karinių oro pajėgų karių kasdienybę. Išgirsite pasakojimus apie tarnybą karo aviacijoje, sužinosite įdomiausias detales apie tarnybą tarptautinėje operacijoje Kandahare, Pietų Afganistane. Renginio svečiai taip pat papasakos, koks buvo Lietuvos karių sąlytis su talibais esant 50°C karščiui, apie išgyventas smėlio audras ir neregėtą ledų krušą. Taip pat, ką reiškia afgano pasiūlytas arbatos puodelių skaičius. Kariai paaiškins, koks svarbus komandinis darbas ir tam tikrų įgūdžių žinojimas, kurie reikalingi gelbstint kolegų gyvybę. Išgirdę pasakojimus galėsite apžiūrėti Lietuvos karo aviacijos uniformą (1931-1940) ir dabartinių Lietuvos bei Danijos karinių oro pajėgų uniformų pavyzdžius.

Daugiau

img
NATO Specialiųjų operacijų vadavietės vadas susitiko su Lietuvos kariuomenės ir Specialiųjų operacijų pajėgų vadovybe

Rugsėjo 17-18 dienomis Lietuvoje lankėsi NATO Specialiųjų operacijų vadavietės (angl. NATO Special Operations Headquarters, NSHQ) vadas vice admirolas Colinas Kilrainas. Vizito tikslas - susitikti su Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų ir kariuomenės vadovybe bei aptarti bendrą saugumo situaciją šalyje ir regione. Taip pat buvo diskutuojama apie pasirengimą veikti hibridinio konflikto aplinkoje, Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgumų vystymą nacionaliniams ir NATO poreikiams, aptartas tolesnis Ukrainos karių mokymas ir parengimas pagal nustatytus NATO standartus.

Daugiau

img
I –osios bataliono kovinės grupės kariai kartu su sąjungininkais naikino taikinius Pabradėje

Algirdo bataliono kariai kelias savaites treniravosi vykdyti aukšto intensyvumo bataliono lygmens užduotis veikiant tiek savarankiškai, tiek integruojant sąjungininkų vienetus. Pratybose kartu su Algirdo batalionu dalyvavo Krašto apsaugos 2-osios savanorių pajėgų rinktinės, Juozo Vitkaus inžinerijos ir Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionų kariai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, taip pat Latvijoje dislokuoto NATO pajėgų priešakinio bataliono kariai iš Kanados ir Slovėnijos.

Daugiau

img
Ulonai paminėjo bataliono vardo dieną

Rugsėjo 15 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas minėjo 23-ąsias Didžiosios kunigaikštienės Birutės vardo suteikimo batalionui metines. Tai ypatinga daliniui diena, turinti savitas, kuriamas ir puoselėjamas tradicijas. Šios dienos šventinio minėjimo oficiali dalis tradiciškai vyksta batalione įkurtoje Ulonų alėjoje, kurioje ošia tvirtybės simboliai ąžuolai, sodinami batalionui vadovavusių karininkų vadovavimo laikotarpiui atminti.

Daugiau

img
Oro gynybos batalione vyko sukarinta vaikų stovykla „Nepabuvęs kareivėliu"

Rugsėjo 13-15 dienomis Oro gynybos batalione vyko sukarinta vaikų vasaros stovykla „Nepabuvęs kareivėliu-8", kurią bendrai su Šiaulių Normundo Valterio Jaunimo mokykla organizavo Oro gynybos batalionas. Stovykla vaikams organizuojama jau ne pirmus metus.

Daugiau

img
Juozo Vitkaus inžinerijos batalione prisiekė jau trečioji tėvynės gynėjų laida

Rugsėjo 15 dieną Juozo Vitkaus inžinerijos batalione Lietuvos Respublikai prisiekė trečioji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laida. Prisiekusiųjų gretose - 182 vaikinai ir net 16 merginų. Dauguma jaunuolių, pasiryžusių ginti Lietuvą, į pradinę karo tarnybą atėjo savo noru. Iškilminga priesaikos ceremonija prasidėjo 10.50 val. bataliono rikiuotės aikštėje.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

 

13-ajame 2017 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje rašoma apie Nyderlandų Ministro Pirmininko Mark'as Rutte ir Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimą su NATO priešakinių pajėgų bataliono kariais, JAV Kongreso narių, JK nuolatinio gynybos sekretoriaus Stephen'o Lovegrove'o, Italijos kariuomenės vado gen. Claudio Graziano'o vizitus į Lietuvą, Rukloje įvykusią NATO priešakinių pajėgų bataliono vadovybės ir rotacinių pajėgų keitimo ceremoniją bei kitus Lietuvos karinio tarptautinio bendradarbiavimo įvykius. Rubrikoje „Karinis rengimas" rašoma apie prasidėjusius Vytauto Didžiojo karininkų kursus, kaip ruošiasi Lietuvos kariai misijai Malyje, o „Mūsų puslapyje" - kibernetinio saugumo srityje vykdomus pokyčius, susitikimą su nevyriausybinių organizacijų atstovais, NATO bataliono karių įrengtą pliažo tinklinio aikštelę, atmintinas ir minėtinas datas, Lietuvos kariuomenės suteiktas pagalbas, pasikeitimus personalo srityje ir kitas KAS aktualijas. Kviečiame skaityti. Daugiau

 

Devintąjį šių metų „Kario" numerį pradedame šią vasarą išleistos signataro V. Terlecko knygos „Priešinimasis Lietuvos nukryžiavimui 1944-1953. Mitai ir tikrovė" pristatymu, pokalbiu su autoriumi ir Pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) teisių komisijos pirmininko G. Šidlausko parašyta knygos anotacija. Su Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininku gen. mjr. V. Vaikšnoru kalbamės apie pradėtus pokyčius Krašto apsaugos sistemoje ir planuojamą perėjimą prie efektyvesnio planavimo modelio. Pateikiama didžiausių šią vasarą  Lietuvoje ir Baltijos jūroje vykusių pratybų apžvalga. Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Lauko paslaugų kuopos kuopininkas viršila M. Linkevičius pasakoja apie patirtį, įgytą misijoje tarptautiniame Hamido Karzjaus oro uoste Kabule. Straipsnyje „Paramilitarizmas Lietuvoje ir šalies saugumas" aptariamas sukarintų grupių ir organizacijų vaidmuo kovoje prieš agresorius ir okupantus.  Srž. sp. I. Budzeikaitės ir vrš. G. Maurico fotoreportaže -  įdomiausi rugpjūčio 25 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone vykusių Sausumos pajėgų pėstininkų skyrių varžybų epizodai. Skyrelyje „Valia priešintis" per pasakojimą apie generolo Povilo Plechavičiaus rinktinės savanorio Broniaus Girdvainio ir jo artimųjų likimus atskleidžiami svarbūs pasipriešinimo okupantams istorijos puslapiai. Be to, knygos „Nematomuose apkasuose" pasirodymo proga kalbamės su jos autoriumi - Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Rumunijoje dim. gen. ltn. A. Pociumi. Daugiau

 

Trečiajame šių metų KARDO numeryje spausdiname Vytenio Almonaičio straipsnį apie Lietuvos karininką, fotografą, kelių vertingų fotoalbumų autorių kpt. Juozą Zaborskį (1906.11.06 - 1989.04.09). Su nuotolinių duomenų perdavimu susijusią temą, kodėl karo laivai vis dar naudoja 1.5-30 MHz dažnio komunikacijas, analizuoja dr. Gediminas Molis. Tradiciniame skyrelyje „Praeitis - ateičiai" primename Jungtinėse Amerikos Valstijose leistame žurnale „Karys" 1986 - 1988 m. skelbtus dimisijos majoro Jono Abraičio prisiminimus apie 1-ąjį pėstininkų Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino pulką. Daugiau

Savanoris nr. 4-5 (492). Apie G-36 ginklus, kuriais KASP kariai ginkluosis rudenį, rašome 2-5 puslapiuose. Informaciją apie tai, jog palengvėjo tvarka kariams savanoriams įsigyti ginklus savigynai rasite 6-7 puslapiuose. Savanorių ginkluotės raida: nuo ginklų ir kalibrų mišrainės iki G-36 (8-13 psl.). Gruzijos Nacionalinės gvardijos vadas brg. gen. Levanas Gamkralidzė pasakoja kodėl Baltijos ir Gruzijos šalių kariams savanoriams yra svarbu mokytis kartu (14-15 psl.). Barometras, matuojantis geriausias žvalgo savybes, yra „Žvalgo tako" varžybos (16-19 psl.). KASP XXVII sporto žaidynės: fotoreportažas ir sirgalių emocijos (20-26 psl.). Nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis" ir Suvalkų koridoriaus iššūkiai (32-40 psl.). Pensilvanijos nacionalinė gvardija bendradarbiauja su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis ir kasmet apsi­keičia kariais beveik dviejų savaičių trukmės pratyboms. Apie pratybas Pensilvanijoje kitaip - asmeniniai kario įspūdžiai (41-43 psl.). Kas yra tinkama komunikacija kariams ir jaunimui informacinio karo kontekste? (46-47 psl.). Kodėl barzdoti kariai savanoriai laukia rudens? (56-59 psl.). Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media