Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Asmeninis pavyzdys

 

Nemažai karinių vienetų vadų pamiršta daugiau dėmesio skirti savo šeimai. Kai kurie iš karinių vienetų vadų prisipažįsta manę, kad šeimos problemos, išryškėjančios tarptautinėje operacijoje dalyvaujančio kario ir jo šeimos narių emociniame cikle, aplenks jų pačių šeimas. Kad ir kaip keista, bet nepagalvoję apie savo pačių šeimas, vadai gali prarasti tvirtą pagrindą po kojomis tarptautinės operacijos metu ir sugrįžę namo. Nemažiau svarbu tai, kad skirdami daugiau dėmesio savo šeimai, jie parodo sektiną pavyzdį savo karinio vieneto kariams.

 

Dalyvavimas tarptautinėje operacijoje sutvirtina kariškių šeimas

 

Kario šeimos nariai supranta, kad jų šeima ypatinga. Jie žino, kad prisitaikymas prie nelengvo kariško gyvenimo reikalauja pasiaukojimo ir išmanymo, kurio daugeliui civilių šeimų niekad neprireikia. Šis ypatingas statusas yra jų tapatybės dalis. Kariškių šeimos taip pat suvokia, kad dalyvavimas tarptautinėje operacijoje yra vienas rimčiausių kariško gyvenimo išbandymų. Šeimos rengiasi tarptautinėms operacijoms, tačiau vis tiek neišvengia sunkumų. Šeimos, įveikusios šiuos sunkumus ir išmokusios išlaviruoti per visus su tarptautinės operacijos ciklais susijusius emocinių išgyvenimų etapus, po visų išbandymų dar labiau sustiprėja ir suartėja. Vadams tenka atsakomybė pasirūpinti, kad karių šeimų nariai gautų paramą ir turėtų galimybę sėkmingai adaptuotis bei bręsti kaip asmenybės.

 

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-22
Sprendimas: Fresh Media