Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KASP kariai dalyvavo Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybose

2018-08-31
image

Rugpjūčio 28-31 d. Gaižiūnų poligine (Jonavos r.) vyko kasmetinės Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybos. Jose dalyvavo trys Krašto apsaugos savanorių pajėgas atstovaujantys karių savanorių skyriai iš 301, 602 ir 804 kuopos.

 

Be aštuonių geriausių Sausumos pajėgų skyrių iš Lietuvos, šiemet varžybose dalyvavo pėstininkai iš Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Vokietijos, varžybų trofėjaus repliką (molinę varžybų taurės kopiją) iškovojo svečių teisėmis dalyvavęs skyrius iš Latvijos (bendroje įskaitoje pirmi). Pereinamąją varžybų taurę metus pas save saugos ir geriausiu Sausumos pajėgų skyriumi vadinsis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono kariai (bendroje įskaitoje antri). Trečią vietą užėmė Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono skyrius.

 

KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 602-osios pėstininkų kuopos skyrius bendroje įskaitoje iškovojo 4-ąją vietą. Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 301-osios pėstininkų kuopos komanda - 5-ąją, Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 804-oji kuopa - 6-ąją.

 

Šiemet varžybose kariai turėjo atlikti eilę užduočių, kurių metu buvo tikrinimas jų gebėjimas dirbti komandoje, priimti sprendimus ir išnaudoti savo žinias, patirtį ir sumanumą. Pėstininkai turėjo paruošti artilerijos pabūklą M50 šūviui ir vėl jį prikabinti prie vilkiko. Taip pat turėjo įveikti minų lauką, persikelti per vandens kliūtį, surinkti, atlikti šūvį ir vėl išardyti visą eilę pėstininkų skyriaus ginklų, orientuotis vietovėje tiek dieną, tiek naktį, atlikti šaudymą iš skyriaus ginklų, mesti mokomąją granatą, suteikti pirmąją medicininę pagalbą bei iš mūšio lauko evakuoti sužeistą karį ir atlikti dar keletą užduočių.

 

Nors kariai varžyboms ruošėsi iš anksto, buvo užduočių, kurių jie nesitikėjo ir turėjo jas atlikti tik naudodami savo sumanumą, intuiciją ir gebėjimą veikti kaip vienas. Ištvermės iš karių pareikalavo tiek didelis atstumas, kurį reikėjo nueiti nedėkinga, raižyta, miškinga ir pelkėta vietove, tiek miego trūkumas, tiek didelis tempas, kurio siekiant atlikti visas užduotis nebuvo galima mažinti.

 

Pagrindinis šių varžybų tikslas - plėtoti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų tradicijas, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir įvertinti pėstininkų skyriaus karių ir vadų gebėjimą vykdyti skiriamas užduotis.

 

Daugiau nuotraukų - KASP Facebook galerijoje 

 

KASP ir JLMC informacija

 

vyr. eil. Michail Lysenko nuotr.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media