Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Po karinių rungčių paaiškėjo geriausia Žemaičių rinktinės kuopa

2011-11-24
image

Lapkričio 19 d. Kairių poligone išsiaiškinta geriausia Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės geriausia kuopa. Pirmą kartą surengtose varžybose nugalėtojų vardą iškovojo Štabo ir aptarnavimo kuopos (ŠAK) komanda.
Varžybose dalyvavo 11 komandų iš visų rinktinės kuopų. Varžybų tikslas - ne tik gerinti karių kovinį bei fizinį pasirengimą, skatinti siekti geresnių profesinių rezultatų, bet ir gerinti karių tarpusavio santykius, ugdyti komandinę dvasią.
Komandos sudėtis - 3 kariai savanoriai. Kuopų vadams teko nelengva užduotis atrinkti ne tik geriausius iš geriausių, galinčius atstovauti kuopą, bet ir per pastaruosius metus neturinčius drausminių nuobaudų bei pratybas ne mažiau kaip 70 proc. lankančius karius. To reikalavo varžybų nuostatai.
Kad išsiaiškinti stipriausią komandą kariai privalėjo įveikti 8 km spartųjį žygį, transportuoti sužeistąjį, surinkti išardytus ginklus bei atlikti kovinį šaudymą.
Kariai į varžybas atvyko linksmai ir kovingai nusiteikę. Visų tikslas vienas - nugalėti ir parvežti į kuopą geriausios komandos titulą ir taurę. Kovinio žavesio varžyboms suteikė visą dieną pliaupęs lietus.
Pirmoji rungtis - 8 km spartusis žygis, su 10 kg sveriančia amunicija ir ginklu. Pirmieji šią distanciją per 51,32 min įveikė Klaipėdos (301 PK) kariai savanoriai. Antrieji per 57,56 min atėjo ŠAK kariai savanoriai, o treti per 59,05 min - Plungės (303 PK) kariai savanoriai. Sužeistojo transportavimas - trumpiausia, bet ne ką mažiau jėgų pareikalavusi rungtis, nes 100 m atstumą kariai stengėsi įveikti per kuo trumpesnį laiką. Čia greičiausi buvo Plungės (303 PK) kariai savanoriai, distanciją įveikę per 30 s, antri - Telšių (307 PK), o treti - Gargždų (302 PK) kariai savanoriai.
Trečioji rungtis - kuo greičiau iš dėžėje esančių dalių surinkti ginklus AK-4 MT, MG-3 ir AKM. Čia nepralenkiami buvo ŠAK kariai, visus ginklus surinkę per 1, 15 min, antri - Plungės (303 PK), treti - Telšių - (307 PK) kariai savanoriai. Kadangi varžybos komandinės, šioje rungtyje, kaip ir kitose, labai svarbi komandos draugų pagalba ir palaikymas. Surinkęs savo ginklą karys, gali padėti komandos draugui, tam neprieštaravo varžybų taisyklės.
Po trijų rungčių į priekį išsiveržė ŠAK ir 301, 302, 303 pėstininkų kuopų komandos. Liko tik šaudymo iš AK-4 MT rungtis, kuri ir nulėmė varžybų baigtį. Geriausiai sušaudžiusi štabo ir aptarnavimo kuopos (ŠAK) komanda iškovojo ir varžybų nugalėtojos titulą.
Trims ŠAK Žvalgų būrio kariams savanoriams vyr. eil. Mindaugui Jonauskui, vyr. eil. Rolandui Malakauskiui ir eil. Tomui Petrauskui rinktinės vadas plk. ltn. Kazimiras Čiuplinskas įteikė nugalėtojų taurę.
Tokios varžybos rinktinėje vyko pirmą kartą ir tikimasi taps tradicinėmis. Kuopos turės pasistengti, kad nugalėtojų taurė - pereinamasis prizas „Tūta"- kitąmet patektų į jų rankas, na o iki tol geriausia kuopos komanda Žemaičių 3-iojoje rinktinėje drąsiai gali vadintis štabo ir aptarnavimo kuopos kariai savanoriai.

 

Vilmos Kojelinės informacija
KASP 3 rinktinės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media