Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ryšiai su visuomene

Bendradarbiavimas su savivaldybėmis

 

 

Rinktinėje didelis dėmesys skiriamas bendravimui su visuomene.

 

Rinktinės atsakomybės ribose yra Klaipėdos, Palangos, Nidos, Rietavo miestų bei Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šilutės, Šilalės, Tauragės, Plungės rajonų savivaldybės.

Kariai dalyvauja savivaldybių organizuojamuose valstybinių švenčių minėjimuose, kurių metu atlieka iškilmingą Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją, salves, dalyvauja organizuojant miestų šventes.

 

Gražia tradicija tapo Sausio 15-oji - Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena. Savanoriai prie 1923 m. sukilėlių paminklo iškilminga rikiuote, tylos minute, garbės saliutais pagerbia sukilimo aukas.

 

 

 

 


 

 

 

Savanoriai mėgsta žygius

 

Kasmet vis daugiau savanorių atvyksta dalyvauti Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus organizuojamame savanorių, šaulių, Lietuvos kariuomenės ir visuomenės atstovų nakties žygyje ”Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais”. Šis žygis skiriamas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos dienai paminėti.

 

Rinktinėje atsiranda vis naujų entuziastų dalyvauti ir tradiciniame 4-ių dienų žygyje ”Radvilų keliais“, kurį organizuoja Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas.

 

Ypač įsimintinas 1994 m. rugpjūčio 19-23 d. žygis į Kryžių kalną. Jo iniciatoriai- tuometinis Klaipėdos ATG štabo viršininkas vyr. ltn. Leonas Stonkus ir Gargždų RTG vadas ltn. Zenonas Bartusevičius. Kryžius ir koplytstulpis, išdrožti liaudies meistrų Prano Alčausko, Jokimo Gilvanausko ir Jono Petrausko, buvo pašventinti Klaipėdos Kristaus Karaliaus bažnyčioje ir nešami per Žemaitiją: Klaipėda-Gargždai-Kretinga-Plungė-Telšiai-Kuršėnai-Šiauliai-Kryžių kalnas. Klaipėdos rinktinės savanorių kryžius ir koplytstulpis buvo pastatyti kalno papėdėje.

 

Bendradarbiavimas su švietimo įstaigomis

 

Rinktinė palaiko glaudžius ryšius su miestų bei rajonų bendrojo lavinimo mokyklomis, profesinėmis mokyklomis, kolegijomis, Klaipėdos universitetu. Organizuojami agitaciniai susitikimai su moksleiviais, ginklų parodos, bendri renginiai valstybinių švenčių progomis, sportinės varžybos. Kuopose organizuojamos atvirų durų dienos.

 

Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus vidurine mokykla, Klaipėdos "Verdenės" pagrindine mokykla, kuriomis siekiama gerinti jaunimo pilietinį patriotinį auklėjimą ir formuoti teigiamą Lietuvos kariuomenės įvaizdį, bendradarbiauti ruošiant ir pravedant vaikų ir jaunimo užimtumo programas.

 

Rinktinė organizuoja moksleivių konkurso "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" I-ąjį etapą, kuriame  kasmet dalyvauja virš 100 9-12 klasių moksleivių.  Konkursas pravedamas bendradarbiaujant su Klaipėdos, Kretingos, Gargždų, Šilutės, Plungės, Tauragės ir Šilalės miestų bei rajonų švietimo skyriais. Į respublikinį moksleivių konkursą "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" vyksta I-osios vietos  nugalėtojas iš kiekvieno rajono.

 

Bendradarbiavimas su visuomeninėmis organizacijomis

 

Rinktinė palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos Šaulių sąjungos Klaipėdos jūrų Šaulių rinktine, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga (LKKSS).

 

Rinktinė prisideda prie kasmet organizuojamo bendro krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir šaulių sąjungos projekto ”Mobiliosios vasaros stovyklos“, skirdama instruktorius, vykdydama logistinį stovyklų aptarnavimą.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bendradarbiavimas su krepšinio klubu „Neptūnas“

  

Rinktinė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su krepšinio klubu „Neptūnas“. Rinktinės kariai palaiko savo komandą ir į kiekvienas Klaipėdoje vykstančias rungtynes atvyksta dėvėdami kareiviškas uniformas. Rintinė kartu su „Neptūnu“ aktyviai dalyvauja visuomeniniuose renginiuose, mieste vykstančių švenčių metu pristato tarnybą KASP, kariuomenės ginkluotę, karinę techniką, įrangą, taip pat vykdo agitacinius projektus. Rinktinė ir „Neptūnas“ propaguoja bendras vertybes – atsakomybę už savo šalį, fizinį aktyvumą ir patriotizmą.

 

 

Nuotraukos iš rinktinės archyvo.

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2017-01-26
Sprendimas: Fresh Media