Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2019 naujienos

Rikiuotė
2019-10-09
img
Saulėtą spalio 9-osios rytą rinktinės štabe vyko rikiuotė, kurios metu įteiktas medalis iš tarptautinės misijos Afganistane grįžusiam karininkui, į atsargą išlydėtas 304 pėstininkų kuopos kuopininkas št. srž. Gintautas Kavalenka, o 306 pėstininkų kuopa pasipildė patyrusiu kariu iš rinktinės štabo. Taip pat rinktinės vardu pasveikinta naują šeimą sukūrusi karė.
null
Pratybos
2019-10-06
img

Spalio 4–6 d. KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 305, 307 ir 308 pėstininkų kuopos dalyvavo vertinamosiose pratybose “Lokys-2”. Pratybos vyko Tauragės, Šilutės ir Šilalės rajonuose.
Pratybose sulaukėme svečių iš užsienio – lankėsi Estijos gynybos lygos Šiaures regiono teritorinės gynybos vieneto vadas pulkininkas letenantas Janno Märk su delegacija. Svečiai domėjosi savanorių pajėgų taktikos ypatumais ir dalijosi patirtimi bei žiniomis. Vizito metu Estijos delegacijai buvo pristatytos KASP, Žemaičių rinktinė, aptarti sutinkami iššūkiai ir būdai juos įveikti. Svečiai taip pat lankėsi kuopose dalyvaujančių kuopų vadavietėse, domėjosi karių pasiruošimu ir taktika.
Džiugu, kad civiliai asmenys, organizacijos taip pat noriai prisidėjo ir neformaliai tapo šių pratybų dalyviais: teikė kariams svarbią informaciją, leido naudotis reikiama infrastruktūra ir pastatais.

null
Plėtojamas dvišalis bendradarbiavimas su Latvijos savanorių pajėgomis
2019-09-27
img

Plėtojant dvišalį bendradarbiavimą tarp Latvijos Zemessardzes 44 bataliono ir KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės, rugsėjo 25-27 dienomis Latvijoje organizuojamose pratybose "Zobens" dalyvavo 303 ir 304 pėstininkų kuopų kariai. Pratybose dalyvaujančius karius aplankė rinktinės vadas plk. ltn. Mindaugas Stackevičius.

null
Nekinetinių pajėgumų stiprinimas
2019-09-15
img

Rugsėjo 28 d. 305 pėstininkų kuopos pratybose dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos Pelėdų būrys, vadovaujamas E. Jakilaičio.
Po pratybų, kuriose kovinės dvasios ir noro tobulėti nesugebėjo numaldyti net įkyrus lietus, Edmundas Jakilaitiss vedė paskaitą viešojo kalbėjimo tema. Tačiau kokia teorija be praktikos? Rinktinės kariai turėjo puikią progą pasimokyti viešojo kalbėjimo ir patys patirti, kad kalbėjimas prieš kamerą nėra toks paprastas užsiėmimas, o įgūdis, reikalaujantis praktikos.

null
Vertinamosios pratybos "Lokys - 1"
2019-09-15
img
Rugsėjo 13-15 d. Klaipėdos mieste ir rajone vyko KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 301, 302 ir 309 pėstininkų kuopų vertinamosios pratybos „Lokys-1“. Vienas iš pratybų tikslų įvertinti pėstininkų kuopų skyrių karių pasirengimą vykdyti žvalgybos bloke nustatytas užduotis, bei pasitikrinti ir įsivertinti realų gebėjimą atlikti žvalgybos operacijas ir pagal surinktus žvalgybinius duomenis atlikti taktinius veiksmus.
null
KASP paramedikai įgūdžius tobulijo Jungtinėse Amerikos valstijose
2019-09-13
img
Rugpjūčio 31 – rugsėjo 13 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Pensilvanijos valstijoje, Fort Indiantown Gap bazėje, kartu su jungtiniu būriu, sudarytu iš karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių iš visų Savanorių pajėgų rinktinių ir kitų kariuomenės dalinių, pratybose "PLEX19" mūsų rinktinę atstovauja 9 kariai savanoriai or 4 profesinės karo tarnybos kariai. Kariai dalyvauja bendrose pratybose su Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos kariais savanoriais. Jų metu kariai tobulina ir įtvirtina įgūdžius įvairiuose užsiėmimuose, plėtoja savo kompetencijas ir karines specialybes, susipažįsta ir naudojasi pažangiomis JAV simuliacinėmis sistemomis bei, svarbiausia, keičiasi patirtimi su sąjungininkais - JAV kariais.
null
302 pėstininkų kuopos skyrius - antras Sausumos pajėgose!
2019-08-31
img
Rugpjūčio 27-30 d. Gaižiūnų poligone (Jonavos raj.) vykusiose kasmetinėse Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybos 2-ąją vietą iškovojo Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302 kuopos savanoriai. Dėl nugalėtojų titulo šiemet rungėsi 9 Lietuvos karių skyriai ir 7 komandos iš užsienio šalių.

null
Agitacija Klaipėdos valstybinės kolegijos renginyje
2019-08-29
img

Rugpjūčio 29 d. Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba ir rinktinės civilių ir kariškių skyriaus kariai bendravo su būsimais Klaipėdos valstybinės kolegijos studentais. Supažindinus su galimybėmis tarnauti Lietuvos kariuomenėje, jaunimas trumpam tapo kariais ir varžydamiesi tarpusavyje įveikė improvizuotą "kario kliūčių ruožą". Tikimės, kad dalis iš šių jaunuolių jau greitu metu pasirinks tarnybą Lietuvos kariuomenėje.
Su Klaipėdos valstybine kolegija rinktinė bendradarbiauja ilgus metus. Kolegija suteikia sąlygas rinktinės kariams neatlyginamai naudotis sporto sale, kariai nuolat kviečiami dalyvauti šios pilietiškos mokymo įstaigos renginiuose.

null
Rikiuotė
2019-08-21


Rugpjūčio 21 d. rikuotės metu naujajam 301 pėstininkų kuopos vadui vyr. ltn. Jonui Justui Butkevičiui perduota kuopos vėliavėlė, Sausumos pajėgų vado daiktine dovana apdovanotas 302 pėstininkų kuopos kuopininkas vyr. srž. Aivaras Ciparis, o jubiliejaus proga pasveikintas 303 pėstininkų kuopos vadas kpt. Giedrius Šedbaras.


null
Instruktoriaus kursas
2019-08-09
img

Rugpjūčio 5-9 dienomis Krašto apsaugos savanorių pajėgos su Danijos savanorių pajėgų Mokymo centro kariais Klaipėdoje organizavo Instruktoriaus kursą, kuriame dalyvavo 20 karių savanorių iš visų rinktinių.


null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media