Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ryšiai su visuomene

Nuo seno svarbiausios bendro tautos gyvenimo vertybės buvo saugiausios tada, kai kariuomenę ir visuomenę siejo tvirčiausi tarpusavio ryšiai, kai Lietuvos karių ir šalies žmonių širdys plakė vienu ritmu. Šiandien kariuomenė yra neatskiriama šalies pilietinės visuomenės dalis. Kariuomenė yra atskaitinga visuomenei per valstybės institucijas, ji siekia išlaikyti tiesioginius ryšius su visuomene, padėti civilinei valdžiai nelaimių atveju (potvyniai, gaisrai ir pan.). Ne išimtis ir Karaliaus Mindaugo husarų batalionas.

Darbas ir bendravimas su jaunimu – svarbi bataliono ryšių su visuomene kryptis, todėl moksleiviai ir studentai yra dažni svečiai batalione. Batalionas palaiko ryšius su Panevėžio miesto, rajono ir apskrities mokyklomis bei gimnazijomis, rengia savo prisistatymus jose įvairių švenčių proga, priima moksleivių ekskursijas batalione.

Ekskursijų metu moksleiviai susipažįsta su bataliono ginkluote, technika ir ekipuote, karių buitimi, bataliono infrastruktūra, istorija, parodomaisiais koviniais veiksmais. Be to, kasmet batalione rengiamos atvirų durų dienos. Jų metu ne tik moksleiviai, bet ir visi norintys pažinti kariuomenę iš arčiau mielai laukiami batalione.

 
 

Glaudūs ryšiai palaikomi ir su Panevėžio apskrities, miesto bei rajono policija. 

Bataliono kariai dalyvauja ir bendruose sportiniuose renginiuose su policijos ir kitų jėgos struktūrų atstovais (krepšinio, dažasvydžio varžybose, karinėse estafetėse, kliūčių ruože ir kt.).

 

 

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas ir Panevėžio miesto savivaldybė yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį, kuria batalionas įsipareigoja organizuoti iškilmingą Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimą ir iškilmingas salves per valstybines ir miesto šventes, o savivaldybė – teikti pagalbą batalionui organizuojant renginių meninę dalį.

Bendradarbiaujant su Panevėžio rajono savivaldybės administracija ir Panevėžio rajono socialinėmis darbuotojomis,  bataliono kariai vykdo kalėdinę labdaros akciją, kurios metu už karių surinktus pinigus perkamos kalėdinės dovanėlės, vaisiai ir saldumynai Panevėžio miesto ir rajono socialiai remtinų šeimų vaikams.

 

Batalionas noriai bendradarbiauja ir palaiko ryšius su Lietuvos šaulių sąjungos Panevėžio apskrities 5-ąja šaulių rinktine, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-ąja rinktine, Lietuvos laisvės kovos sąjudžiu, Vilniaus karininkų Ramovės meno kolektyvais, kitais kariuomenės daliniais, civilinėmis institucijomis bei organizacijomis ir su regionine žiniasklaida.

 

Kontaktinis asmuo ryšių su visuomene klausimais -

vyr. ltn. Ignas Bačiulis 

mob. tel. +370 686 69213

Tel. 8 45 507051 (51151 KATT)

El. paštas: [email protected] 

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

2019-10-11 Karių priesaika
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2019-09-04
Sprendimas: Fresh Media