Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2013 m.

 

Kalėdinė bataliono karių gerumo akcija
 

Gruodžio 23 d. Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai leidosi į Kalėdinę gerumo kelionę, kurios metu lankė gausias Panevėžio rajono - Vaivadų, Mickiemės, Gustonių ir kitų kaimų, miestelių - šeimas. Tokios karių kelionės jau tapusios kasmetine kalėdine tradicija, o šiemet kariai gausias šeimas lankė jau šeštą kartą. Aplankyta 11 šeimų kuriose auga keturi ir daugiau įvairaus amžiaus vaikai, iš viso aplankyti 47 vaikai. Kad šventinė nuotaika šeimose būtų dar geresnė, o Kalėdų laukimas tikresnis, kariai į kelionę pasikvietė ir Kalėdų senelį.

 Galima pasidžiaugti, kad visose aplankytose šeimos buvo justi džiugus Kalėdų laukimas, visuose namuose šventinę nuotaiką kūrė papuoštos žaliaskarės, o vaikučiai laukė Kalėdų senelio - buvo išmokę eilėraščių, namų langai buvo papuošti pačių karpytomis snaigėmis, o eglutės - girliandomis. Aplankyti vaikai mielai pasakojo apie savo pasiekimus mokykloje, dalinosi kalėdinėmis svajonėmis. Pamatyti Kalėdų senelį savo namuose kai kuriems vaikams prilygo kalėdinio stebuklo išsipildymui, jie į senelį žvelgė spindinčiomis akimis, pakalbinti skubėjo prie senelio prisiglausti, pasėdėti ant kelių ar bent paliesti, nusifotografuoti.

Bataliono karius maloniai nustebino ir aplankytų šeimų susidomėjimas kariuomenės veikla, klausimai apie karių ir bataliono veiklą. Kalėdų senelis išklausė vaikų eilėraščius, pasakojimus, įteikė dovanas, žaislus ir saldumynus, kurie buvo nupirkti už bataliono karių surinktus pinigus. 

 

Bataliono Kalėdinė popietė
 

Gruodžio 20 d. Karaliaus Mindaugo motorizuotajame pėstininkų batalione vyko Kalėdinė popietė. Į bataliono valgyklą susirinkę šventės dalyviai pristatė originaliai papuoštus ir padengtus šventinius stalus, vieni kitus stebino patiekalų originalumu, netikėta stalų puošyba.  

Kalėdinę popietę pradėjo Įgulos kapelionas mjr. V. Veilentas, pasveikinęs visus artėjančių gražiausių metų švenčių proga. Bene didžiausia šventinės popietės atrakcija - draugiškos gražiausiai papuošto stalo varžybos, o tam, kad rinkimai būtų tikresni, susirinkusiems buvo pristatyta garbinga komisija, vertinusi šventinių stalų originalumą ir išskirtinumą, klausiusi pristatymų. 
Patikėti Kalėdų stebuklu susirinkusiuosius privertė bataliono valgykloje netikėtai pasirodęs Kalėdų senelis. Nors šis stebuklingas personažas ne visai priminė tipišką Kalėdų senelį - jo aprangoje netrūko kariškų elementų - Kalėdų senelio apsilankymas maloniai nustebino visus. Pats Kalėdų senelis, kaip ir įprasta, ne tik klausėsi eilėraščių, bet ir įteikė dovanas, linkėjo gražių švenčių.
Išlydėję Kalėdų senelį, šventinės popietės dalyviai noriai vaišinosi kolegų ruoštais patiekalais, apžiūrinėjo originaliai papuoštus stalus, dalijosi artėjančių švenčių planais, sveikino vieni kitus švenčių proga.   

 

Bataliono kariai viktorinoje „Ar žinai?"
 

Gruodžio 19 d. bataliono komanda dalyvavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuotoje viktorinoje „Ar žinai?". Viktorinoje savo žinias demonstravo 8 komandos: Panevėžio apskrities policijos komisariatų atstovai ir Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai, vieną komandą sudarė penki žmonės. 

Viktorina „Ar žinai?" organizuota trečią kartą, o bataliono atstovai joje dalyvavo antrąkart. Viktorina vyko trimis turais, ypač nuotaikingas buvo antrasis viktorinos turas, kuriame žinias demonstravo tik komandų kapitonai.  Pernai bataliono atstovų komanda viktorinoje užėmė trečiąją vietą, o šiemet komanda „Karališkas husaras" tik per plauką nusileido konkurentams ir užėmė garbingą antrąją vietą.  

 

Batalionas įteikė padėką Panevėžio miesto merui
 
 

Gruodžio 18 d. Karaliaus Mindaugo motorizuoto pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. Gintaras Vidzickas Panevėžio miesto merui Vitalijui Satkevičiui įteikė padėką už bendradarbiavimą ir svarų indėlį pratybų „Įniršęs Husaras", vykusių lapkričio 28-29 d., metu.


Batalione lankėsi Kalėdų senelis
 

Gruodžio 17 d. Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono ramovėje buvo galima pajusti artėjančias Kalėdas - buvo girdėti džiugus vaikų klegesys ir dainos, čia vyko karių vaikams skirta šventė.  

Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriai mažiesiems šventės dalyviams rodė V. Haufo pasakų motyvais sukurtą spektaklį „Nykštukas nosis" apie Jokūbą ir Grėtutę, gėrį ir dėmesingumą. Spektakliui pasibaigus, į ramovę įžengė vaikų taip lauktas Kalėdų senelis. Vaikai su Kalėdų seneliu šoko, deklamavo jam eilėraščius, džiaugėsi iš stebuklingo senelio dovanų maišo gautomis dovanėlėmis, fotografavosi prie Kalėdinės eglutės.

 

Šurmuliuojančioje Kalėdų mugėje dalyvavo ir kariai
 

Gruodžio 13-15 d. Panevėžio CIDO arenoje vyko UAB „Expo Vakarai" organizuota „Kalėdų mugė". Džiugia šventine nuotaika mugės metu dalijosi papuošalus, namų apyvokos rakandus, knygas ir kitus gaminius, saldumynus siūlę menininkai ir tautodailininkai iš Panevėžio, kitų šalies ir užsienio miestų. Mugės metu svečius džiugino ne tik Kalėdų senelis, bet ir ant šventinės scenos vienas kitą keičiantys nuotaikingi pasirodymai, kurių per visas tris mugės dienas buvo galima suskaičiuoti net šešias dešimtis.

Šventiškai nusiteikusiems mugės lankytojams prisistatė ne tik savo kūrinius siūlę menininkai, tautodailininkai, meno kolektyvai, bet ir kariai. Gruodžio 14 d. „Kalėdų mugėje" dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai. Pastarieji mugėje pristatė turimą ginkluotę, pasakojo mugės svečiams apie ginklus.
Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai prie CIDO arenos demonstravo karinę techniką, kuria panevėžiečiai ypatingai domėjosi. 

Be karinės technikos pristatymo, bataliono kariai „Kalėdų mugės" svečius džiugino vaišindami juos kareiviška koše ir karšta arbata. Nors šeštadienį oras net nepriminė žiemiško, norinčiųjų pasivaišinti karių siūloma koše ir arbata ir šį kartą netrūko.
Šeštadienio popietę pasirodymą ant scenos surengė Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie mugės svečiams pristatė parodomąją rikiuotės programą. M. Karkos pagrindinės mokyklos jaunojo kario kurso mokinius ruošė Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono karys vyr. srž. Donatas Voveris. Pasirodymo pabaigoje vyr. srž. D. Voveris mugės svečiams skyrė keletą savo kūrybos dainų.

 

Bataliono atstovai kraujo donorų pagerbimo vakare
 

Gruodžio 11 d. viešbutyje „Romantic" vyko Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo donorų pagerbimo vakaras. Iškilmingame susitikime dalyvavo nusipelnę kraujo donorai, miesto valdžios atstovai ir aktyviausi Panevėžio krašto donorystės rėmėjai. 

Karaliaus Mindaugo motorizuotajam pėstininkų batalionui įteikta Nacionalinio kraujo centro padėka už donorystės idėjų skleidimą ir pagalbą plėtojant Nacionalinio kraujo centro veiklą ir miesto savivaldybės padėka už pagalbą organizuojant neatlygintinos donorystės akcijas ir aktyvų dalyvavimą jose.
Be batalionui įteiktų garbingų padėkų už bendradarbiavimą, galima pasidžiaugti ir tuo, kad iškilmingo vakaro metu nusipelniusio donoro apdovanojimas įteiktas bataliono kariui eil. Žilvinui Antanavičiui, kraujo neatlygintinai davusiam jau daugiau kaip 30 kartų.
 

 

Kariai dalyvavo „Maltiečių sriubos" akcijoje
 

 ruodžio 7 d. Panevėžyje, Laisvės aikštėje, vyko Maltos ordino, garsėjančio labdaros tradicijomis, pagalbos tarnybos organizuojama akcija „Maltiečių sriuba". 2006 m. inicijuotos ir kasmet prieš didžiąsias metų šventes organizuojamos akcijos metu Lietuvos visuomenės dėmesys atkreipiamas į skurdą, paliečiantį garbaus amžiaus vienišus ir neįgalius žmones, skatinama jiems suteikti pagalbą, paremti.

Maltos ordinas - seniausia humanitarinės pagalbos organizacija pasaulyje, Lietuvoje ši tarnyba veikia nuo 1991-ųjų spalio. „Maltiečių sriubos" labdaros akcijoje tradiciškai aktyviai dalyvauja ir Lietuvos kariai - Panevėžyje vykusiai akcijai pastatytos kariškos palapinės, Karaliaus Mindaugo motorizuotajame pėstininkų batalione išvirta 100 litrų sriubos, kariai Laisvės aikštėje vykusiai akcijai skyrė termosus, padėjo išdalinti sriubą.


Batalione vyko kraujo donorystės akcija
 

Gruodžio 5 d. Karaliaus Mindaugo motorizuotajame pėstininkų batalione, pirminės karių sveikatos priežiūros centre, dirbo VšĮ Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo (NKCPF) mobilioji brigada. Artėjant gražiausioms metų šventėms, kariai pakviesti sergantiesiems paaukoti kraujo.

Socialiai atsakingi ir kitų nelaimėms neabejingi kariai į pirminės karių sveikatos priežiūros centrą rinkosi dar prieš kraujo donorystės akcijos pradžią. Batalione dirbusios NKCPF mobiliosios brigados darbuotojos džiaugėsi, kad kariai į kraujo donorystės akcijas visada renkasi noriai, o paprašyti pagalbos niekada neatsisako padėti. Tokios akcijos batalione organizuojamos jau kelerius metus, kariai džiaugėsi, kad šitaip padaryti gerą darbą labai paprasta, nereikia patiems važiuoti į kraujo centrą, nes pastarasis atvažiuoja pas juos.

Kelerius metus bendradarbiaujantys su Nacionaliniu kraujo centru, kariai jau gali pasidžiaugti ir tokiais įvertinimais kaip donorystės žymūno pažymėjimas (20 kartų nemokamai davusiam kraujo), nusipelniusio donoro pažymėjimas (30 kartų nemokamai davusiam kraujo).

Štai, mūsų bataliono karys eil. Žilvinas Antanavičius, aktyvus kraujo donoras jau nuo devyniolikos metų, kraujo dovanojo net 33 kartą!

Smagu ir už tuos karius, kurie šiandien donorais tapo pirmąjį kartą, baimę prieš donaciją jų veiduose netruko pakeisti šypsena ir džiaugsmas padarius gerą darbą.

Iš viso šiandien kraujo neatlygintinai davė net 53 kariai, toks aktyvumas per kraujo donorystės akcijas batalione - rekordinis.


Mindaugo bataliono kariai dalyvavo parodos atidaryme
 

Lapkričio 26 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai Panevėžio kraštotyros muziejaus Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje pristatė parodą „Lietuva tarptautinėje misijoje Afganistane. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė 2005-2013".

Pristatymo metu susirinkusiesiems priminta, kad 2013 m. Lietuva užbaigė 2005 m. birželį pradėtą didžiausią ir pirmąją savo savarankišką tarptautinę misiją - vadovavimą NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG) Afganistane. 

Atidarant parodą siekta ne tik pristatyti įspūdingas fotografijas, bet ir daugiau papasakoti apie misiją Afganistano Goro provincijoje, todėl vyr. psk. Egidijus Paluckas supažindino su svarbiausia informacija apie NATO, št. srž. Sigitas Paurys pasakojo apie savo asmeninę patirtį dalyvaujant misijoje Afganistano Goro provincijoje, atsakė į susirinkusių svečių klausimus apie vietinių gyventojų kultūrą ir karių kasdienybę. Daina apie taikdarius parodos atidarymo popietę įprasmino bataliono vyr. srž. Donatas Voveris. Parodos pristatymo metu muziejaus svečiai džiaugėsi, kad mūsų šalies kariai, kartu su kitų užsienio šalių kolegomis, padėjo Afganistano valdžiai plėsti įtaką Goro provincijoje, užtikrinti saugumą, sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. 

 

Lietuvos kariuomenės diena Panevėžyje
 
 

Lapkričio 22 d. Lietuvos Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotasis batalionas minėjo Lietuvos kariuomenės dieną.

Švęsti 95-ąsias atkurtos Lietuvos kariuomenės metines buvo pakviesti ne tik kariai, bet ir panevėžiečiai, miesto svečiai - jiems Laisvės aikštėje organizuota ginkluotės ir technikos paroda, veikė interaktyvus karinių atrakcijų miestelis, o norintieji kariuomenės gyvenimą pažinti iš dar arčiau, turėjo galimybę paskanauti kareiviškos košės.

Šventės svečiai džiugino gera nuotaika, palaikymu ir gyvu susidomėjimų garių gyvenimu, vaikų akys žibėjo iš smalsumo ir susidomėjimo apžiūrinėjant karių ginklus, o vyresniųjų - iš arti matant karinę techniką.

Lietuvos kariuomenės diena buvo minima ne tik šurmuliuojančioje Laisvės aikštėje, pajausti kariuomenės dienos dvasią kariai ir miestiečiai buvo kviečiami ir šv. mišiose Kristaus Karaliaus katedroje. Čia mišias laikęs vysk. L. Virbalas kariams priminė, kad sunkiu metu paramos ieškotų tikėjime. 
Po iškilmingų mišių buvo galima stebėti iškilmingą Panevėžio įgulos karinių vienetų rikiuotę. Rikiuotei atžygiavus į miesto Laisvės aikštę, sveikinimo  žodžius kariuomenės dienos proga tarė vyskupas L. Virbalas, miesto meras V. Satkevičius ir kiti garbūs svečiai. 

Ceremonijos metu buvo įteikti apdovanojimai kariams, pasižymėjusiems pavyzdinga
ir sąžininga tarnyba, kruopščiu ir atsakingu pareigų atlikimu.

 

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas M. Karkos pagrindinėje mokykloje
 

Lapkričio 21 d. Lietuvos kariuomenės diena minėta Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje. Gausiai į šventinę popietę susirinkę mokiniai kartu sugiedojo Lietuvos himną, o vėliau stebėjo parodomąją rikiuotės programą, kurią pristatė mokyklos jaunojo kario kurso mokiniai. Juos ruošė mokykloje karybą dėstantis Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono karys vyr. srž. Donatas Voveris.

Po parodomosios rikiuotės programos ir trumpo kariuomenės struktūros pristatymo, moksleiviams parodytas apie Lietuvos kariuomenę pasakojantis filmas, kurį mokiniai stebėjo su ypatingu susidomėjimu. Antrojoje renginio dalyje mokyklos direktorius Alfredas Paberžis tarė padėkos žodį Lietuvos kariuomenei, sveikino su kariuomenės diena ir džiaugėsi, kad mokykloje mokoma karybos. A. Paberžis pažymėjo, kad „jaunojo kario kursas - tai jaunojo žmogaus kursas, ugdantis moksleivį kaip visavertę asmenybę".

Mokyklos direktorius įteikė padėkas karybos besimokantiems mokiniams, o bataliono štabo viršininkas mjr. Eugenijus Lastauskas, kariškai pasisveikinęs su rikiuotėje stovėjusiais mokiniais, įteikė padėkas geriausiems ir aktyviausiems jaunojo kario kurso nariams. 

 

Vizitas į Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnaziją
 

Lapkričio 20 d. Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai vyko į Kazimiero Paltaroko gimnaziją, kur dalyvavo Lietuvos kariuomenės dienai skirtoje popietėje.
Į šventinį minėjimą gausiai susirinkę gimnazijos mokiniai ir svečiai stebėjo teatralizuotą gimnazistų kompoziciją apie 1863 m. sukilimą, klausėsi dainų. Istorijos mokytojas ekspertas J. Brazauskas susirinkusiesiems priminė, kad Lietuvos kariuomenės istorija oficialiai prasidėjo 1918 m. lapkričio 23 d.Kaip žinia, tada tuometis LR Ministras Pirmininkas A. Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo įkurta Apsaugos Taryba ir įsakyta pradėti formuoti pirmąjį Lietuvos kariuomenės pulką.

Mokytojas J. Brazauskas ragino džiaugtis dar palyginti jauna, bet jau labai brandžia valstybe, už kurios tautinio identiteto išsaugojimą turime būti dėkingi Lietuvos kariuomenei.
Bataliono karys vyr. srž. Donatas Voveris susirinkusiesiems apibūdino Lietuvos kariuomenės struktūrą, nuotaikingai pristatė bataliono veiklą. Gausiais ir garsiais plojimais buvo palydėtos vyr. srž. D. Voverio dainos, o daugiausia dėmesio sulaukė galimybė pasimatuoti kario kuprinę ir rankose palaikyti ginklą.
Net ir pasibaigus renginiui, mokiniai pasiliko padiskutuoti, kariams užduoti rūpimų klausimų. 

 

Karių kasdienybė įdomi ir dvasininkams
 

Lapkričio 18 d. Karaliaus Mindaugo motorizuotajame pėstininkų batalione lankėsi garbingi svečiai: Panevėžio apskrities dvasininkai, juos lydėjo Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas, vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis. Svečiams bataliono ramovėje buvo surengtas pristatymas, kurio metu trumpai apžvelgta bataliono istorija, pristatytos svarbiausios funkcijos, bataliono struktūra, pasakota apie karių šventes, svarbiausius renginius.

Bene daugiausia dėmesio ir diskusijų sulaukė pristatymo pabaigoje rodyta filmuota medžiaga, kuria svečiai buvo supažindinti su karių mokymais, misijomis, kariniu pasirengimu, kasdieniais iššūkiais. Po nuotaikingai pasibaigusio pristatymo svečiai buvo palydėti į Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono muziejų, kur jiems trumpai pristatyti svarbiausi muziejaus eksponatai, atsakyta į kilusius klausimus. Ypač nudžiugino garbių svečių nuoširdus susidomėjimas istoriniais faktais, dabartinių karių gyvenimu, tarnybos detalėmis, stebino ir kunigų noras pasidalinti savo ar tėvų prisiminimais.

Apsilankymas batalione buvo tęsiamas daugumos bataliono lankytojų laukiama dalimi - karių ginkluotės ir svarbiausios technikos pristatymu. Dvasininkams buvo pristatyti karių naudojami ginklai, svarbiausia technika, džiugu, kad svečiai mielai ne tik apžiūrinėjo jiems rodomus ginklus ir karinę techniką, bet ir noriai sėdosi į pristatomus automobilius, diskutavo apie ginklus, aktyviai jais domėjosi. 
Po oficialiosios apsilankymo dalies svečiai buvo pakviesti į bataliono karininkų klubą, kur turėjo galimybę pajusti karių dalią ir pasistiprinti tikra kareiviška koše. Galima pasidžiaugti, kad dvasininkai panoro iš arti susipažinti su karių, kuriems taip pat nesvetimos dvasinės praktikos, gyvenimu.

 

Pasvalio jaunieji šauliai lankėsi batalione
 

Karaliaus Mindaugo motorizuotajam pėstininkų batalionui bendradarbiaujant su Lietuvos šaulių sąjungos Panevėžio apskrities šaulių 5-ąja rinktine ir vykdant jaunosios kartos patriotinį ugdymą, 2013 metų lapkričio 12 dieną batalione lankėsi šios rinktinės Pasvalio 7-osios kuopos jaunieji šauliai. Pasvaliečiams pristatytas batalionas, jo istorija, kovinis ir fizinis rengimas, bataliono muziejus. 

Jaunieji šauliai susipažino su batalione esama ginkluote ir technika. Jaunuoliai aktyviai domėjosi galimybe pradėti tarnybą kariuomenėje.

,,Labai dėkojame už šiltą priėmimą, jūs perteikėte tikrai aukštą karių lygį" - apie apsilankymą Mindaugo batalione kalbėjo kartu su jaunaisiais šauliais ekskursijoje dalyvavę Pasvalio rajono policijos komisariato atstovai.

 

Paskaitų ciklas ,,Apgyvendintos vietovės gynyba"
 

Viena iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono užduočių yra vykdyti gynybą gyvenvietėse, todėl lapkričio 8 d. Mindaugo MPB Štabo S2 skyrius organizavo paskaitų ciklą tema ,,Apgyvendintos vietovės gynyba". 

Paskaitas skaitė: Juozo Lukšos Mokymo centro Paramos ginklų ekspertas viršila Ernestas Kuckailis (tema:,,Snaiperių ir taikliųjų šaulių panaudojimas apgyvendintoje vietovėje, vykdant gynybą"), Savanorių pajėgų Vyčio 5 rinktinės 506 kuopos vadas vyr. ltn. Sergejus Afanasjevas (tema: ,,Sąveika su vietiniais gyventojais, esant priešo užimtoje teritorijoje"), Mindaugo MPB Štabo S2 skyriaus Žvalgybos specialistas srž. Vytautas Radzevičius (tema: ,Motorizuotų žvalgybos padalinių kova su mechanizuotais priešo žvalgais (pagrindinių pajėgų saugos elementu) apgyvendintoje teritorijoje").
Paskaitų ciklo klausėsi Mindaugo MPB Žvalgybos būrio kariai, pėstininkų kuopų taiklieji šauliai ir iš pėstininkų kuopų atrinkti kariai, gebantys vykdyti žvalgybos specialistų pareigas ir padedantys tiesioginiams vadams priimti tikslesnius sprendimus.
Paskaitų ciklo užduotys buvo:

1. Suteikti teorines žinias žemiausio lygio vadams (Sk. ir Gr.), planuojant gynybą apgyvendintoje vietovėje; 

2. Suteikti bazinius snaiperių ir taikliųjų šaulių teorinius principus ginant apgyvendintą vietovę;

3. Patikrinti motorizuotų žvalgų atsitraukimą iš kontakto prieš mechanizuotą ir 2-3 kartus didesnį priešą, vykdant gynybą mieste;

4. Pasiruošti taktikos pratyboms be padalinių INIRŠĘS HUSARAS, vyksiančioms MMPB teritorijoje ir Panevėžio mieste 2013 m. lapkričio 25-29 d.
Paskaitų ciklas buvo sėkmingas: kariai tiek teoriškai, tiek praktiškai susipažino su apgyvendintos vietovės gynyba.

 

Batalione stovyklavo jaunieji šauliai
 
 

Spalio 28-30 dienomis Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotajame pėstininkų batalione stovyklavo jaunieji šauliai iš Panevėžio apskrities.  

Bataliono svečiai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti bataliono teritoriją, stebėti karių gyvenimą, bet ir iš arti susipažinti su karių rengimu: jauniesiems šauliams batalione organizuotos rikiuotės, karo topografijos, ginkluotės paskaitos. Pratybas vedė bataliono kariai.

 

Panevėžio krašto chirurgų draugijos vizitas
 

Spalio 25 d. PKSPC Panevėžyje lankėsi 25 Panevėžio krašto chirurgų draugijos chirurgai (iš Panevėžio, Pasvalio, Biržų, Rokiškio), dalyvavo Panevėžio regiono (Panevėžio ir Utenos apskritims) vyriausiasis chirurgas Remigijus Samuolis, Panevėžio krašto chirurgų draugijos pirmininkas gyd. V. Panava. 

Vizito metu buvo pristatyta Dr. J. Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, jos tikslai ir uždaviniai, pagrindiniai padaliniai, pasakota apie pagrindinius karo medicinos  organizacinius principus. Kpt. J. B. Ragaišis pristatė karo medicinos gydytojų galimybes aktyviajame rezerve ir savanorių tarnyboje.

Susitikime dalyvavo ir chirurgas Irmantas Grubinskas - karys savanoris, dalyvavęs KMT organizuotose paskutinėse lauko chirurgijos pratybose. Svečiams buvo pristatytas Pirminės karių sveikatos priežiūros centras Panevėžyje, lauke buvo išskleista I gydymo grandis su įranga, buvo demonstruotas muliažinis pacientas su sužeidimais. Taip pat pristatytas evakuacinis transportas (Hammer ir Unimog su įranga). 
Vėliau organizuota ekskursija po Karaliaus Mindaugo MPB, demonstruota karinė technika ir turima kovinė ginkluotė (atskiras demonstravimas), svečiai lankėsi kareivinėse, susipažino su karių buities sąlygomis, turima ekipuote ir amunicija, apžiūrėjo bataliono muziejų. Renginys puikiai pavyko, vyko diskusijos, didelio susidomėjimo sulaukė kpt. J. B. Ragaišio pasiūlymas svečių teisėmis apsilankyti kitose lauko chirurginėse pratybose. 

 

Svečiuose Panevėžio Senvagės pagrindinės mokyklos moksleiviai
 

Spalio 23 d. batalioną aplankė Panevėžio Senvagės pagrindinės mokyklos devintos klasės moksleiviai. Mokykloje vyko profesijos diena, todėl mokiniai atvyko į batalioną susipažinti su kario profesija, sužinoti, kaip tapti kariu, kas laukia tarnyboje, ko mokosi ir kam ruošiasi kariai. Moksleiviai susipažino su bataliono ginkluote, o muziejuje jiems pristatyta bataliono istorija ir tradicijos.

Svečiai informuoti apie artimiausius civiliams skirtus renginius, pasiūlyta juose dalyvauti ir būti aktyviems. Susitikimo su moksleiviais metu keletą kartų pabrėžta, kad „Mes patys auginame kartą, kuri mus pakeis".

 

Batalione lankėsi mokytojai ir kultūros darbuotojai
 

Spalio 1 d. Karaliaus Mindaugo motorizuotajame pėstininkų batalione lankėsi Panevėžio rajono savivaldybės, švietimo skyriaus atstovai, rajono mokyklų direktoriai, mokytojai ir Panevėžio miesto kultūros namų darbuotojai.  Svečiams buvo pristatytas batalionas, vykdoma veikla ir renginiai, kovinis rengimas, pristatyta batalione esama ginkluotė, kovinė technika, muziejaus ekspozicija. 

 

Bataliono kariai grįžo iš misijų Malyje ir Afganistane
 

Rugsėjo 19 d. Karaliaus Mindaugo motorizuotajame pėstininkų batalione vyko karių, grįžusių iš karinės mokymų operacijos Malyje ir tarptautinės misijos Afganistane, sutikimas, kuriame dalyvavo Panevėžio miesto ir rajono merai, žiniasklaidos atstovai.

Grįžusius karius sveikino Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius.

Po iškilmingos ceremonijos vadams, susirinkusiems svečiams ir karių artimiesiems kariai rodė nuotraukas ir pasakojo, kaip gyveno, su kokiais sunkumais susidūrė, kokias užduotis vykdė, ką pamatė, kokių žinių ir patirties pasisėmė misijose Malyje ir Afganistane. Europos Sąjungos mokymo misijoje Afrikoje, Malyje, dalyvavo du mūsų bataliono kariai. Šios išskirtinės misijos metu kariai mokė Malio kariuomenės karius. Per misiją kariai vykdė individualų ir kolektyvinį rengimą, buvo dėstoma ginkluotė ir šaudyba, taktika, fizinis rengimas, kariai su kolegomis iš kitų Europos Sąjungos valstybių mokė dviejų batalionų karius. Mūsų bataliono kariams teko svarbi užduotis - perduoti atsakomybę už saugumą provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms. Paskutinės Lietuvos karių pamainos daugumą sudarė Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai.

Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė, kuri buvo NATO vadovaujamos Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijos Afganistane dalis, savo veiklą pradėjo 2005 metais. Kartu su Goro provincijoje tarnavusiais NATO sąjungininkių ir kitų šalių kariais lietuviai užtikrino Goro provincijos saugumą ir teikė paramą, vykdant vystomojo bendradarbiavimo projektus.  

 

Kariai dalyvavo Lietuvos pagalbos tarnybų čempionate
 

Rugpjūčio 30 d. Panevėžyje vyko pirmasis Lietuvos pagalbos tarnybų čempionatas, jame, reprezentuodami Lietuvos kariuomenę, dalyvavo ir mūsų įgulos kariai. Čempionate dalyvavo 16 komandų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų valstybių. Čempionato metu kariai ir kiti dalyviai rodė sugebėjimus gelbstint žmones nelaimingų atsitikimų metu, suteikė pirmąją medicininę pagalbą.

Įgulos komanda, kurią sudarė kariai iš Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono, KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės ir Karo medicininės tarnybos, čempionate užėmė 5-ąją vietą ir nenusileido medikų, policijos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandoms. Šis renginys parodė karių profesionalumą, sugebėjimus gelbstint žmones ir suteikiant medicininę pagalbą. Šias žinias kariai įgijo kariuomenėje ir civiliniame gyvenime. Renginio metu įgula dalyvius ir svečius supažindino su kariuomenės ginkluote ir technika, vaišino kareiviška koše.

 

Batalione lankėsi profesorius Vytautas Landsbergis
 

Rugpjūčio 26 d., artėjant 20 metų sukakčiai, kai iš Lietuvos buvo išvesta okupacinė kariuomenė, mūsų batalione lankėsi profesorius Vytautas Landsbergis, kuris pasidalino savo prisiminimais ir pamąstymais. Profesorius su juo susitikti susirinkusiems kariams pasakojo, kaip buvo pasirašyta sutartis dėl okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos, su kokiais sunkumais buvo susidurta ir kaip viską lėmė tuometinė situacija.

Džiugu, kad išgirdome daug įdomių ir anksčiau negirdėtų faktų. Profesorius pasidalino ir mintimis apie kariuomenės svarbą, jos vaidmenį šių dienų Lietuvos valstybėje ir tik atgavus nepriklausomybę. Daug dėmesio susitikime skirta patriotizmui, jo svarbai ir puoselėjimui šiuolaikinėje visuomenėje, siekiant, kad auganti tauta nepamirštų ano meto
įvykių ir aukų, kurios šaliai padėjo pasiekti nepriklausomybę.  

 

Mindaugo bataliono vadų pasikeitimo ceremonija
 

Birželio 20 d. Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotame pėstininkų batalione įvyko vado skyrimo į pareigas ir kovinės vėliavos perdavimo ceremonija, kurios metu Sausumos pajėgų (SP) vadas gen. mjr. Almantas Leika bataliono kovinę vėliavą įteikė naujajam Mindaugo bataliono vadui plk. ltn. Gintarui Vidzickui. Iškilmingoje ceremonijoje be SP vados , dalyvavo KASP vadas plk. Romualdas Moldaris, Brigados „Geležinis Vilkas" vadas plk. Valdemaras Rupšys, Sausumos pajėgų vienetų vadai, Panevėžio miesto meras, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Panevėžio miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkai.

„Vadovavimas batalionui yra ypatinga žymė karininko karjeroje ir ypatinga patirtis. Ši patirtis išlieka su buvusiais bataliono vadais visai jų likusiai karjerai. Karininkai, kuriems nėra tekę vadovauti batalionui, siekia šios patirties. Vadovavimas batalionui yra didžiausias testas, bei rimčiausias pagrindas tolimesnei karjerai" - ceremonijos metu sakė SP vadas gen. mjr. Almantas Leika.

Plk. ltn. Gintaras Vidzickas baigė Lietuvos karo akademiją, Jungtinį vadų ir 6tabo karininkų kursą Baltijos gynybos koledže (Tartu, Estija), tobulinosi įvairaus lygmens kariniuose kursuose Švedijoje, Vokietijoje, Turkijoje, Danijoje, Graikijoje, Suomijoje bei Prancūzijoje. 2012m. dalyvavo tarptautinėse misijose Afganistane, 2007-2009 m. tarnavo Lietuvos kariuomenės vado sekretoriato atstovavimo grupės NATO mokyklos Oberamergau grupėje. Iki paskyrimo vadovauti Karaliaus Mindaugo batalionui, plk. ltn. Gintaras Vidzickas tarnavo Lietuvos kariuomenės mokymų ir doktrinų valdybos, štabo, kolektyvinio rengimo skyriaus viršininko pareigose. Nuo 2011 metų gruodžio 16 iki 2013 metų birželio 19 dienos batalionui vadovavo mjr. Žilvinas Gaubys. Nuo birželio 20 dienos jis paskirtas į Brigados „Geležinis Vilkas" štabo viršininko pareigas.

 

Mindaugo batalionas minėjo Vėliavos dieną
 

Gegužės 28 d. Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotasis pėstininkų batalionas šventė 18-ąsias bataliono kovinės vėliavos įteikimo metines. Renginys prasidėjo nuo bendros rikiuotės, kurioje kariai prisiekė bataliono kovinei vėliavai, palaimino kapelionas mjr. Virginijus Veilentas. Pagrindinis renginio akcentas buvo kliūčių ruožo „Vilko takas" įveikimas.

Renginyje dalyvavo 3 komandos iš bataliono ir 9 civilių komandos: iš Tauragės, Kauno, Vilniaus, Radviliškio raj., Panevėžio policijos mišri komanda, Krašto apsaugos savanorių pajėgų 5-osios rinktinės komanda, Lietuvos Šaulių sąjungos Panevėžio 5-osios rinktinės komanda, dvi komandos iš Panevėžio Verdenės pagrindinės m-klos (septintokai). Tarp visų 12 komandų greičiausiai kliūčių ruožą įveikė bataliono Štabo komanda, vadovaujama Štabo viršininko mjr. Eugenijaus Lastausko, kuri parodė geriausią laiką - 28 min. Vertinant devynių civilių komandų parodytą laiką norime pasveikinti nugalėtojus - komandą „Sparta" iš Radviliškio raj., antrą vietą užėmė komanda iš Vilniaus ŽYGIAI.LT., trečią komanda iš Kauno. Tokio pobūdžio renginys, kartu su civiliais, batalione organizuotas pirmą kartą. „Vilko taką" anksčiau įveikdavo tik kariai, prisiekę bataliono kovinei vėliavai, o šiais metais leista dalyvauti visiems norintiems.

 

Lietuvos ir Latvijos jėgos struktūrų sporto žaidynės Mindaugo batalione

 

Gegužės 24 d. Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotame pėstininkų batalione (Panevėžio r.) vyko kasmetinės Lietuvos ir Latvijos valstybių jėgos struktūrų sporto žaidynės, skirtos skatinti tarpusavio bendradarbiavimą. Žaidynėse dalyvavo Latvijos Zemgales regiono policijos, Lietuvos Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento, Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APVG), Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-oios rinktinės ir Karaliaus Mindaugo bataliono komandos.

Žaidynių pradžioje Mindaugo bataliono Štabo viršininkas mjr. Eugenijus Lastauskas pasveikino visus dalyvius, palinkėjo sportinės sėkmės ir gerų rezultatų, o kapelionas mjr. Virginijus Veilentas visus palamino. Komandos varžėsi futbolo, paplūdimio tinklinio, estafetės, virvės traukimo ir krepšinio 3x3 rungtyse. Varžybos buvo įdomios ir įtemtos, bet kaip ir kiekvienose varžybose nugalėtojas yra vienas. Futbolo ir virvės traukimo rungtyse nugalėjo Mindaugo batalionas, estafetėje ir krepšinyje Latvijos policijos atstovai, paplūdimio tinklinyje pirmi buvo Panevėžio policijos komanda. Bendroje įskaitoje pirmi ir pereinamą taurę laimėjo Latvijos Zemgales regiono policijos komanda, antri liko Mindaugo bataliono kariai, treti - KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės komanda. Įgyvendinant Mindaugo bataliono ir Panevėžio Policijos komisariato, bei Mindaugo bataliono ir Panevėžio APGV sudarytų bendradarbiavimo sutartis, šiomis sporto žaidynėmis siekiama sudaryti galimybes Lietuvos ir Latvijos valstybių jėgos struktūrų darbuotojams sportuoti, skatinanti tarpusavio bendradarbiavimą, propaguoti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

 

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

2019-10-11 Karių priesaika
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-01-03
Sprendimas: Fresh Media