Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kovinis rengimas 2013 m.

Kova prieš improvizuotus sprogstamuosius užtaisus - vienas didžiausių iššūkių kariams Afganistane


Sausio 14-18 dienomis Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje (Vilniaus r.) vyksta štabo parengimo kovai prieš improvizuotus sprogstamuosius užtaisus kursas, orientuotas į tarptautinę misiją Afganistane, kurio metu savo patirtimi su misijai besirengiančios paskutiniosios Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-17) štabo ir padalinių kariais bei kitų kariuomenės vienetų atstovais dalijasi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) karių mokymo grupė.

Skaityti daugiau:
http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/sausumos_pajegos/padaliniai/mpbgv/padaliniai_161/generolo_romualdo_giedraicio_artilerijos_batalionas/aktualijos_3387/2013_m._aktualijos/kova_pries_improvizuotus_sprogstamuosius_uztaisus_vienas_didziausiu_issukiu_kariams_afganistane.html?pbck=30Misijai Goro provincijoje besirengiantys kariai treniruojasi planuoti ir valdyti operacijas


Vasario 25-29 dienomis Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (KRC) Nemenčinėje (Vilniaus r.) vyksta vertinamosios pratybos naudojant taktinį treniruokli „PAG-17 iššūkis 2013". Jų metu Lietuvos vadovaujamos septynioliktosios Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-17) pamainos kariai treniruojasi veikti įvairiose situacijose misijos rajone.

Skaityti daugiau:
http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/sausumos_pajegos/padaliniai/mpbgv/padaliniai_161/generolo_romualdo_giedraicio_artilerijos_batalionas/aktualijos_3387/2013_m._aktualijos/misijai_goro_provincijoje_besirengiantys_kariai_treniruojasi_planuoti_ir_valdyti_operacijas_11989.html?pbck=20Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai dalyvavo pratybose ,,Aršus Vilkas"


gegužės 7-9 dienomis vyko Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono mokymai „Aršus vilkas", kuriuose dalyvavo ir priskirti padaliniai iš Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos, generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, Karo policijos ir Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono.

Skaityti daugiau:
http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/sausumos_pajegos/padaliniai/mpbgv/padaliniai_161/generolo_romualdo_giedraicio_artilerijos_batalionas/aktualijos_3387/2013_m._aktualijos/generolo_romualdo_giedraicio_artilerijos_bataliono_kariai_dalyvavo_pratybose_arsus_vilkas..html?pbck=10
 


 

Afganistano Goro provincijoje tarnaujantys Lietuvos kariai atliko būtinuosius kovinius šaudymus

Gegužės 25 dieną Lietuvos vadovaujamą Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės misiją užbaigsiantys septynioliktosios pamainos (PAG-17) kariai dalyvavo kovinio šaudymo pratybose netoli Čagčarano miesto esančioje šaudykloje. Per pratybas kariai tobulino šaudymo iš jiems priskirtų ginklų individualius įgūdžius: atliko šaudymo veiksmus su priskirtais automatiniais ir snaiperiniais šautuvais, pistoletais, kulkosvaidžiais bei automatiniais granatsvaidžiais.

Pasak kovinio šaudymo pratybose dalyvavusių karių, reikia nuolat būti pasirengus vykdyti iškeltas užduotis bei reaguoti į galimus pavojus, todėl kovinio šaudymo pratybos misijos rajone yra būtinos. „Karių taiklumas, šaudymo technikos tobulinimas ir ginklo pažinimas operacijos sąlygomis yra būtini siekiant apsaugoti tarnybos draugus misijos rajone bei nesukelti grėsmės taikiems vietos gyventojams", - kalbėjo tarptautinėje operacijoje tarnaujantys kariai.

Kovinio šaudymo pratybos bus tęsiamos ir toliau, siekiant išlaikyti nuolatinį karių pasirengimą įvairaus pobūdžio užduočių vykdymui.

Goro provincijos atkūrimo grupės misiją Afganistane užbaigsianti Lietuvos karių pamaina yra suformuota Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. Batalionas kartą jau dalyvavo misijoje Afganistane 2009 metais kartu su devintąja Lietuvos karių pamaina (PAG-9).

Karinių patarėjų grupė (KPG-3) atlieka patariamąją funkciją bei perteikia savo patirtį ir žinias Afganistano nacionalinės armijos kariams tarnaujantiems Goro provincijoje, o Operacijų koordinavimo centro patarėjų grupės (OKCPG-2) užduotis - konsultuoti ir mokyti vietos Operacijų koordinavimo centro pareigūnus, kad šis vienetas savarankiškai gebėtų planuoti, koordinuoti ir valdyti Afganistano Goro provincijos saugumo pajėgų vykdomas operacijas. Šias Lietuvos karių grupes sudaro kariai iš skirtingų šalies kariuomenės vienetų.

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė - bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Afganistane vykstant atsakomybės perdavimo už saugumą nacionalinėms pajėgoms procesui ir praėjusių metų pabaigoje į jį įtraukus visą Goro provinciją, šiuo metu Gore veikiančios PAG pagrindinė užduotis - stiprinti vietos valdžios gebėjimus, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Lietuva yra priėmusi sprendimą iki 2013 metų pabaigos iš Afganistano Goro provincijos išvesti savo karius ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją.


Teksto ir nuotraukų autorius: PAG-17 viešųjų ryšių karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis.

https://www.facebook.com/LRKAM#!/media/set/?set=a.10152843986580247.1073741901.175147320246&type=1


Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos stiprina savo įtaką Goro provincijoje

Gegužės 30 - birželio 3 dienomis Afganistano Goro provincijoje veikiančios nacionalinės saugumo pajėgos, remiamos Lietuvos Karinių patarėjų grupės ir Provincijos atkūrimo grupės septynioliktosios pamainos karių, vykdė bendrą saugumo užtikrinimo operaciją centrinėje Goro provincijos dalyje, Doleinos ir Šarako rajonuose. Šioje operacijoje, kurios metu siekiama sustiprinti teisėtos vietos valdžios įtaką, dalyvavo apie 200 Afganistano nacionalinės armijos karių ir daugiau kaip 100 vietos policijos pareigūnų.

Skaityti daugiau:
http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/afganistano_nacionalines_saugumo_pajegos_stiprina_savo_itaka_goro_provincijoje.html


PAG-17 patrulis į Čagčarano rajono rytus
Birželio 20 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės septynioliktosios pamainos (PAG-17) kariai kartu su JAV karinio fondo Afganistane (angl. Commanders Emergency Response Program, CERP) atstovais apsilankė apie 25 km į rytus nuo Goro provincijos sostinės Čagčarano nutolusiame Badgah kaime, kur susitikę su vietos bendruomenės atstovais aptarė saugumo ir vystymo klausimus. Kariai taip pat perdavė PAG paramą kaimo mokykloms. JAV kariai įvertino CERP lėšomis finansuotą pėsčiųjų tiltą per kanalą ir vandens šulinį.

PAG Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus kariai taip pat apsilankė vietos mergaičių ir berniukų mokyklose, kur supažindino vietos moksleivius su Lietuvoje vykusia socialinė akcija „Sportuojantis jaunimas - sveika visuomenė!". Kariai su vaikais pasidalino žiniomis apie sveiką gyvenseną, sporto ir aktyvaus laisvalaikio naudą, taip pat perdavė jiems Lietuvos moksleivių dovanas - futbolo ir tinklinio kamuolius.

Skaityti daugiau:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/pag-17_patrulis_i_cagcarano_rajono_rytus.html Lietuvos kariai padėjo Goro provincijos valdžiai nugabenti balsavimo biuletenius į pietinius provincijos rajonus

Liepos 23-24 dienomis Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro Provincijos atkūrimo grupės (PAG-17) kariai padėjo Goro provincijos rinkimų komiteto atstovams nugabenti artėjančių Afganistano prezidento ir šalies Provincijų tarybų rinkimų biuletenius į Nepriklausomos rinkimų komisijos biurus, esančius atokiuose provincijos rajonuose.

Skaityti daugiau:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/lietuvos_kariai_padejo_goro_provincijos_valdziai_nugabenti_balsavimo_biuletenius_i_pietinius_provincijos_rajonus.html

MPB „Geležinis Vilkas“ naujienos

2019-10-11 Karių priesaika
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-04-03
Sprendimas: Fresh Media