Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pabradės poligone vyko lazerinės mūšio sistemos MILES sandėlio pridavimo ceremoniją

2013-12-13
image

Gruodžio 12 d. Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Pabradės poligone vyko lazerinės mūšio sistemos MILES sandėlio pridavimo naudotojui - Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybai ceremonija. Tuo pačiu statinio priėmimo komisija patikrino statinį ir pasirašė statinio baigimo statyti pripažinimo aktą.

 

Sandėlio rangovas UAB „Kaminta" simbolinį pastato raktą perdavė Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro viršininkui plk. Valdui Kiveriui. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Logistikos valdybos štabo viršininkas plk. ltn. Klaidas Tolys, Įgulų aptarnavimo tarnybos direktorius Albertas Charževskis, kurio tarnyba bus atsakinga už statinio techninę priežiūrą, JAV karinės korporacijos CUBIC, kuri yra MILES sistemos kūrėja, atstovai, kiti kariai ir svečiai.

 

Lazerinės sistemos MILES sandėlys yra skirtas MILES įrangai sandėliuoti, montuoti, bandyti, testuoti, atlikti aptarnavimą, o šalia esančiose administracinėse patalpose, gali dirbti aptarnaujantis personalas. Šis pastatas yra ypatingas tuo, kad suprojektuotas kompleksiškai - viskas vienoje vietoje ir labai patogu naudotojui. Bet kokia karinė technika gali įvažiuoti tiesiai į sandėlį, ant jos bus sumontuota ir pratestuota įranga ir technika gali likti sandėlyje - tai leidžia operatyviai planuoti pratybų laiką, nereikia įrangos iš naujo permontuoti kitai dienai.

 

Pasak Kovinio rengimo centro viršininko plk. V. Kiverio, toks kompleksiškai įrengtas sandėlys labai prisideda prie karių pasiruošimo realiomis mūšio sąlygomis: „Dėka lazerinės mūšio sistemos MILES ir šio sandėlio, karių pasiruošimo lygis labai pakils. Kariai galės ruoštis mūšiui ypatingomis sąlygomis ir pakelti savo efektyvumo lygį."

 

Integruotos lazerinės mūšio sistemos (angl. sutr. MILES, Multiple Integrated Laser Engagement System) įsigijimo projektas pradėtas 2012 metais, Lietuvos krašto apsaugos ministerijai su JAV Vyriausybe pasirašius sutartį dėl MILES sistemos įsigijimo Lietuvos kariuomenės reikmėms.

 

MILES yra pažangi lazerinių technologijų mokymo sistema, suteikianti galimybes treniruoti karius maksimaliai prie realių priartintomis sąlygomis, organizuoti „pajėgos prieš pajėgas" tipo pratybas.

 

Nuotr. aut. - vyr. ltn. Andrius Česnauskas ir Ieva Budzeikaitė

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media