Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Logistikos valdyba surengė veiklos aptarimą LDK Vytenio bendrosios paramos batalione, Marijampolėje

2013-12-06
image

Gruodžio 5 d. LDK Vytenio bendrosios paramos batalione, Marijampolėje Logistikos valdyba (LV) surengė ketvirčio veiklos aptarimą. Renginyje dalyvavo Logistikos valdybos vadas plk. Sigitas Mundris, LV padalinių vadai, pavaduotojai, štabo karininkai ir kiti dalyviai.

 

Aptarimo metu buvo pristatyta ES karinė operacija „ATALANTA" prie Somalio krantų, į kurią pirmieji išvyko du Nacionalinio paramos elemento (NPE-A) logistai. Štabo G3 skyriaus viršininkas mjr. Virginijus Kleponis papasakojo su kokiais sunkumais susidūrė pirmieji Lietuvos kariai Somalyje ir kaip tokių problemų būtų galima išvengti ateityje, kitose misijose. Logistikos valdybos vadas pridūrė, kad tokios pačios problemos laukė pirmųjų logistų išsiųstų į misiją Afganistane, kurie turėjo paruošti vietą atvykstančiai pirmajai Provincijos atkūrimo grupei (PAG-1)

 

Viena iš pagrindinių metinio veiklos aptarimo temų buvo Kovinis rengimas. Buvo aptarti padalinių kovinio šaudimo ir fizinio pasirengimo testo rezultatai, kovinio rengimo renginiai, tarptautinės pratybos. Plk. S. Mundris išsakė padaliniams kitų metų prioritetus ir pagrindines problemas. Pasak LV vado kitais metais vyks daug didelių tarptautinių pratybų, kuriose logistai turi pasirodyti kaip įmanoma geriau ir  nepriekaištingai teikti visas lauko, transportavimo, vandens valymo bei kitas paslaugas pratybų dalyviams.

 

Veiklos aptarimo metu plk. ltn. Ina Naruševičienė smulkiai papasakojo, kokie laukia pokyčiai Logistikos valdyboje nuo kitų metų. Daliniams buvo pristatyta, kaip keisis jų struktūra, personalas, veikla ir atsiskaitymas.

 

Renginio metu logistams buvo pristatyta LDK Vytenio bendrosios paramos bataliono istorija, struktūra, turimi pajėgumai. Št. srž. Juozas Slaboda atliko muzikinį kūrinį dūdmaišiu. Aptarimo dalyviai aplankė bataliono teritoriją, susipažino su naujai iš Danijos gautomis palapinėmis.

 

Po pasitarimo visi kariai buvo pakviesti į ekskursiją po Marijampolės pataisos namus, kur šiuo metu gyvena apie 1200 kalinių. Pataisos namų darbuotojai aprodė visas teritorijos patalpas: sporto kompleksą, koplyčią, kultūros namus, parduotuvę, vieno iš būrių gyvenamąsias patalpas. Nors daugeliui karių kėlė nuostabą, kad kariai gyvena ne kaip kalėjime, o kaip bendrabutyje - gali bet kada išeiti pasivaikščioti po lauką, pas draugą ar į parduotuvę, tačiau visi susidarė gana slogų įspūdį apie pataisos namų buitį ir atmosferą. Pasak LV vado plk. S. Mundrio, tokios ekskursijos turi būti būtinos daugeliui jaunimui kaip prevencinė priemonė.

 

Nuotraukų autorius - vyr. srž. Juozas Slaboda

2013-12-11 11:52

Nerijus

"Nors daugeliui karių kėlė nuostabą, kad kariai gyvena ne kaip kalėjime, o kaip bendrabutyje"
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media