Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės įkūrimo 95-osioms metinėms skirtti renginiai Kaune

2013-11-25
image

Kauno įguloje kariuomenės dienos renginiai prasidėjo Lapkričio 22-ąją dieną, kai Kauno įgulos vyriausieji puskarininkiai drauge su Kauno Dariaus ir Girėno gimnazijos moksleiviais dalyvavo pagerbimo ceremonijose prie paminklų Partizanų motinai, „Žuvome dėl tėvynės" ir prie 1941 m sukilimo memorialo. Pagerbti Partizanų motinas yra tradicija, kurią puoselėja Kauno įgulos vyriausieji puskarininkiai. Dieną užbaigė susirinkimas Kauno rotušėje, kur tradiciškai Kauno įgulos vadas ir Kauno miesto meras apdovanojo žmones šiais metais ypač prisidėjusius prie Kariuomenės ir visuomenės bendradarbiavimo. Tai tradicinis renginys, kuris vyksta jau 15 metų. Taip parodant aktyvų bendravimą tarp karinės ir miesto valdžios.

 

  
  

 

Lapkričio 23 d. Kauno įguloje šventinius renginius pradėjo Kauno įgulos kapelionas kpt. Tomas Karklys kuris Šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje, aukojo mišias už Lietuvos kariuomenę ir karius. Po mišių karinio maršo ritmu per Laisvės alėja į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį nužygiavo visų Kauno įgulos dalinių kolona. Tradiciškai Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vyko Kauno įgulos karinių vienetų rikiuotė, buvo dedamos gėlės prie nežinomo kareivio kapo. Karius sveikino Karinių oro pajėgų vadas, vykdantis Kauno įgulos viršininko pareigas generolas majoras Edvardas Mažeikis ir Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. Šventės metu veikė karinės technikos ir ginkluotės paroda.


Kauno įgula yra viena iš didžiausių karinių įgulų Lietuvoje, vienijanti daugiau nei 10 karinių vienetų.

 

KOP VRK informacija
Foto: Laisvūnas Vizbaras LKM ir Tomas Pučinskas KOP

2013-11-25 14:17

Alvydas

Ačiū KOP orkestrui sudalyvavusiam Kaune ir Šiauliuose. Jūs papuošėt renginius! Šilčiausi linkėjimai iš AB
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media