Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautinėse pratybose BALTOPS 16 Lietuvos karininkas vadovaus laivų junginiui

2016-06-02
image

Birželio 2 d. Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P12 „Dzūkas" išplaukė į Taliną (Estija) ir štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis"  išplaukė į Stokholmą (Švedija). Šie Lietuvos laivai iš paminėtų uostų birželio 3-19 d. dalyvaus didžiausiose šiais metais vyksiančiose tarptautinėse karinėse pratybose Baltijos jūroje BALTOPS 16.

 

Šios karinės pratybos vyks Baltijos jūroje - Estijos, Suomijos, Vokietijos, Lenkijos bei Švedijos teritoriniuose vandenyse bei išskirtinėse ekonominėse zonose. Pratybose dalyvauja kariniai laivai ir orlaiviai iš septyniolikos NATO priklausančių ir nepriklausančių (Suomijos ir Švedijos) šalių. Iš viso pratybose dalyvauja daugiau kaip 6 tūkstančiai karių, 50 įvairaus tipo laivų bei 61 orlaivis.


Šiemet pratybose BALTOPS 16 išskirtinis vaidmuo tenka ir Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms. Lietuvos KJP karininkas kmd. ltn. Tadas Jablonskis, šiuo metu vadovaujantis Baltijos šalių karinių laivų BALTRON junginiui, BALTOPS 16 pratybų metu vadovaus vienam iš trijų priešmininių laivų grupės junginių, kurį sudarys šeši laivai iš Latvijos, Estijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Vokietijos bei JAV narų-išminuotojų komanda.


Pratybos vyksta pagal tam tikrą scenarijų, imituojant susidariusį konfliktą tarp pramanytų šalių. Pratybų dalyviai pagal scenarijų yra suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena atlieka pagalbos suteikimo vienai iš pramanytų šalių, taip pat gynybos, kita - puolimo funkcijas. Šios pratybos yra puiki proga patikrinti laivų įgulų pasiruošimą vykdyti karines užduotis artimas realioms sąlygoms.

 

Pratybų metu bus atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išlaipinimo krante bei kitos karinės procedūros.


Šių didžiausių NATO pratybų Baltijos jūroje, kurias kasmet organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų karinis laivynas, pagrindiniai tikslai yra šie: tarp dalyvaujančių NATO ir Šiaurės Europos valstybių pajėgų išplėsti sudėtingų kompleksinių operacijų mastą; taip pat didinti ir gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką bei kelti dalyvaujančių jūrų pajėgų kompetencijos lygį.


Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivai karinėse pratybose BALTOPS dalyvauja kasmet nuo 1993 metų. 2012 metais pratybos BALTOPS 12 vyko centrinėje Baltijos jūroje bei Lenkijos ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse bei išskirtinėse ekonominėse zonose. Šių vykusių pratybų metu pirmą kartą Lietuvos pakrantėje buvo įvykdyta NATO jūrų desanto pajėgų išsilaipinimo į krantą operacija.


Pranešimą parengė Karinių jūrų pajėgų štabo civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus vyresnysis specialistas vyresnysis seržantas Audrius Vitkauskas.


KJP archyvo nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media