Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautinės pratybos „Kardo kirtis“ („Saber Strike 2012“)

„Sabre Strike 2012" yra JAV armijos Europoje vadovaujamos tarptautinės pratybos vykstančios birželio 10 - 22 d. Estijoje ir Latvijoje įvairiose mokymo srityse. Šių tarptautinių pratybų tikslas yra tobulinti tarpusavio taktines procedūras tarp trijų Baltijos valstybių ir JAV sausumos bei oro pajėgų ir tokiu būdu tinkamai pasirengti dalyvauti NATO ISAF operacijoje Afganistane bei kitose tarptautinėse operacijose ateityje.


Pratyboms „Sabre Strike 2012" vadovauja JAV armijos Europoje atstovai. Pratybų vadovybė įsikūrusi Estijoje, o lauko taktikos pratybos vykdomos Latvijoje Adažių poligone.


Pratybų tikslai:


- Stiprinti tarptautinį karinį bendradarbiavimą ir sąveiką;
- Kelti Baltijos šalių pasirengimo lygį dalyvauti tarptautinėse operacijojse;
- Gerinti bendradarbiavimą tarptautinėje aplinkoje;
- Skatinti regioninį stabilumą ir saugumą;
- Plėtoti ir gerinti Latvijos galimybes teikti priimančiosios šalies paramą.


Lauko taktikos pratybų Latvijoje dalyviai:


- Latvija (daugiau nei 600 karių);
- Lietuva (apie 100 karių);
- Estija (apie 170 karių);
- JAV (apie 700 karių);
- Kanada (apie 40 karių).
Iš viso Latvijos Adažių poligone susirinko daugiau nei 1700 karių iš šešių šalių.


Dalyvaujantys padaliniai:


Latvija - dvi Sausumos pajėgų brigados pėstininkų kuopos ir viena Nacionalinės gvadijos kuopa, oro pajėgų Aviacijos bazės Oro gynybos skyrius, Logistikos valdyba, Karo policija, Nacionalinės gvardijos minosvaidžių būrys.

Lietuva - Krašto apsaugos savanorių pajėgų pėstininkų kuopa ir Oro atakos valdymo grupė.

Estija - Sausumos pajėgų pėstininkų kuopa ir Oro atakos valdymo grupė.

JAV - JAV armijos Europoje padaliniai, Jūrų pėstininkų puopa, Oro atakos ir Oro atakos valdymo grupės iš Mičigano ir Vašingtono.

Kanada - Sausumos pajėgų lengvųjų pėstininkų būrys, ir Oro atakos valdymo grupė (Kanada „Sabre Strike" pratybose dalyvauja pirmą kartą).


Zeib


Brigados generolas Juris Zeibartas (Juris Zeibarts), pratybų vadovas iš Latvijos: „Lauko pratybose Latvijoje daugiausia dėmesio bus skiriama įgūdžių ir galimybių gerinimui. Vienas iš šių pratybų tikslų yra kelti Baltijos šalių pasirengimo lygį dalyvauti tarptautinėse operacijose. Planuojama, kad viena Latvijos Sausumos pajėgų brigados pėstininkų kuopa, dalyvaujanti šiose pratybose vyks į Afganistaną 2013 m. Nacionalinė gvardija taip pat ruošia vieną kuopą tarnybai Europos kovinėje grupėje.
Pratybos, tai ne tik karių treniruotės. Labai daug personalo sutelkta tam, kad pratybos vyktų sklandžiai - kažkas turi rūpintis maitinimu ir bendru aprūpinimu, kiti rūpinasi sanitarinėmis sąlygomis, transportavimu, budi, jei kam reiktų medicininės pagalbos. Tai nemažiau svarbi pratybų dalis."

KaulinsPulkininkas leitenantas Gunaras Kaulinis (Gunars Kaulins), Lauko taktikos pratybų vadovas iš Latvijos: „Šiose pratybose palyginti daug dalyvių iš  Oro paramos elementų. Tokio pobūdžio pratybose pirmą kartą bus naudojami koviniai šaudmenys. Oro parama bus koordinuojama  operacijų procedūromis.

wiliamsJAV  armijos Europoje dalyvių atstovas, pulkininkas Bilas Viljamsas (Bill Williams) sakė: „Saber Strike" pratybos buvo sukurtos siekiant užtikrinti bendro JAV ir Baltijos regiono šalių pasirengimo galimybes. Latvijos kariuomenį suvaidino labai svarbų vaidmenį šiose pratybose, pradedant nuo to, kad priemė pratybų dalyvius Adažių poligone ir baigiant didžiaja dalimi auditorijų ir realia parama organizuojant pratybų infrastruktūrą. Latvija, kartu su Estija ir Lietuva jau yra padariusios didelį indėlį į ISAF, KFOR ir kitas tarptautines operacijas. Šios pratybos - tai puikus šansas pasitreniruoti veikti kartu prieš vykdant bendras užduotis. Mes džiaugiamės visų šalių dalyvavimų šiemetinėse "Sabre Strike" pratybose. Vykdant pasirengimą prireikė glaudaus bendradarbiavimo, pasišventimo dirbti viršvalandžius ir milžiniškų pastangų, kad atėjus pratybų laikotarpiui viskas vyktų sklandžiai. Dabar „Sabre Strike 2012" - puikus ne tik teorinio, bet ir praktinio tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys."

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2012-06-11
Sprendimas: Fresh Media