Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Užsienio stebėtojams pratybos „Gintarinė viltis 2011“ palieka gerą įspūdį

2011-06-21
image

Birželio 15-22 d. Lietuvoje vykstančias tarptautines karines pratybas „Gintarinė viltis 2011" stebi kariniai atstovai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos.

 

„Stebėtojus į pratybas „Gintarinė viltis 2011" pakvietėme iš visų kaimyninių valstybių, nes jų dalyvavimas - svarbi visų mūsų pastangų didinant skaidrumą ir abipusį pasitikėjimą dalis", - pratybų atidarymo ceremonijoje sakė Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. Tuo pačiu ministrė išreiškė apgailestavimą, kad į pratybas neatvyko stebėtojai iš Rusijos.

 

Paprastai karinių stebėtojų sąvoka asocijuojasi su tuo, kaip laikomasi įvairių susitarimų dėl ugnies nutraukimo, patruliavimu abiejuose konflikto pusėse, pagalba sprendžiant vietos problemas ar tiriant karo nusikaltimus.

 

Tačiau pratybose „Gintarinė viltis 2011" dalyvaujantys stebėtojai yra Lietuvos kaimynai. Jie į mokymus atvyko susipažinti su šalimi, jos kariuomene, palyginti pratybas „Gintarinė viltis" su savo šalyse organizuojamais mokymais, įgyti naujos patirties.

 

„Pratybose dalyvauja daug šalių ir mes matome, kad skirtingų šalių kariams puikiai sekasi dirbti kartu. Pratybų dalyviai demonstruoja gerus įgūdžius ir pasirengimą reaguoti į įvairias situacijas. „Gintarinė viltis 2011" - išties puikios ir labai gerai organizuotos pratybos", - sakė Armėnijos kariuomenės pulkininkas Artakas Tonoyanas (Artak Tonoyan).

 

Bet kuriam kariui įgyti tarptautinės patirties dalyvaujant tokiose tarptautinėse pratybose kaip „Gintarinė viltis 2011" - unikali patirtis. Kai šalies kariai į pratybas atvykti negali, šalis į tarptautinius mokymus atsiunčia stebėtojus. Tuomet jie turi puikią progą susipažinti su pratybų struktūra, stebėti mokymus iš arti ir semtis patirties, o vėliau ją pritaikyti savo šalyje.

 

„Mes esame šalis - NATO partnerė. Dalyvauti šiose pratybose, net ir stebėtojo teisėmis, labai naudinga. Kazachstano kariuomenė tobulėja dalyvaudama tokiose pratybose, o to mums reikia, kad galėtume dalyvauti tarptautinėse taikos palaikymo operacijose užsienyje su kitomis NATO Partnerystės taikos labui (angl. Partnership for Peace, PfP) programoje dalyvaujančiomis šalimis", - sakė Kazachstano karinių pajėgų kapitonas Akilbay'us Kussainovas (Akilbay Kussainov).

 

Birželio 13 d. prasidėjusios tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis 2011" vienu metu vyksta Pabradės poligone ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje. Jose dalyvauja daugiau kaip du tūkst. karių ir civilių iš devynių NATO ir partnerių šalių.

 

Pratybose „Gintarinė viltis" dalyvaujantys NATO ir Partnerystės taikos labui programos šalių kariai ruošiasi atsako į krizes operacijoms, rengiasi galimiems iššūkiams ateityje, stiprina karinius ryšius ir dalijasi įgyta bendra patirtimi.

 

Šiose pratybose Lietuvos kariuomenė taip pat tobulina ir vertina pasirengimą vykdyti priimančiosios šalies paramą į šalį atvykstančioms pajėgoms.

 

Lietuvos kariuomenė pratybas „Gintarinė viltis" rengia nuo 1995 metų. Pastarąjį kartą šios serijos pratybos vyko 2007 metais Klaipėdoje. Šių metų pratybas planavo ir joms vadovauja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

 

Parengta pagal pratybų „Gintarinė viltis 2011" Visuomenės informavimo centro atstovo Kanados kariuomenės kapitono Jean-Francois Lambert informaciją, kpt. J. Francois Lambert, Alfredo Pliadžio nuotraukos

 

***

 

Daugiau apie pratybas " Gintarinė viltis 2011":

http://kariuomene.kam.lt/lt/ah2011.html

www.facebook.com/GintarineViltis

 

Kontaktiniai asmenys: Pabradės poligone - kapitonas Mindaugas Neimontas, pratybų Žiniasklaidos operacijų skyriaus vadovas, mob. tel. 8 640 45 380, el. paštas [email protected]

 

Klaipėdoje - seržantas Audrius Vitkauskas, mob. tel. 8 698 18196, el. paštas [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media