Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Įvertintas Jūrinio komponento dalyvavimą pratybose „Gintarinė viltis 2011“

2011-06-22
image

Birželio 21 d. krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė ir tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011" karinė vadovybė apsilankė pratybų Jūrinio komponento štabe Klaipėdoje, vertino šio komponento indėlį pratybose.

 

Pratybose „Gintarinė viltis 2011" Jūrinio komponento sudėtyje dalyvauja Lietuvos karinių jūrų pajėgų patruliniai laivai ,,Žemaitis" (P-11) ir ,,Aukštaitis" (P-14) ir priešmininės kovos laivai ,,Skalvis" (M-53) ir ,,Kuršis" (M-54).

 

Pirmajame pratybų etape birželio 13-18 d. buvo siekiama pratybose dalyvaujančių laivų tarpusavio suderinamumo, kad jie operacijose galėtų veikti kaip vienas vienetas. Šiame etape laivų įgulos tobulino laivų manevravimo formuotėse, antvandeninių objektų aptikimo ir stebėjimo, jūrinių minų paieškos ir nukenksminimo, artilerijos šaudymo jūroje ir kt. veiksmus.

 

Nuo birželio 19 d. vykstančioje aktyviojoje pratybų fazėje laivai pagal iš anksto suplanuotą pratybų scenarijų turi užtikrinti pagalbos suteikimą ir dalyvauti gynybinėje operacijose vienos iš scenarijuje menamos šalies užpuolimo atveju.

 

Pratybose „Gintarinė viltis 2011" Jūriniam komponentui buvo keliami šie tikslai: dislokuoti laivus jungtiniame operaciniame rajone, užtikrinti embargo laikymąsi, jūrinių kelių saugumą, suvaržyti galimus teroristų ir jūrinių piratų veiksmus.

 

Kartu su Jūrinio komponento laivais vykdyti jungtines operacijas pratybose treniruojasi Specialiųjų operacijų ir Oro pajėgų komponentų kariai.

 

A. Tamošiūno ir KJP nuotraukos.

 

KJP informacija.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media