Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karo akademijoje susitiko pirmieji jos absolventai

2019-09-28
image

Rugsėjo 27 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje susitiko pirmoji absolventų laida, mininti 25-ąsias akademijos baigimo metines ir pirmoji bakalauro studijų laida, baigusi aukštąją mokyklą prieš 20 metų.


Iškilmingame renginyje dalyvavo Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, pirmasis akademijos viršininkas dim. gen. mjr. Jonas Andriškevičius, dim. plk. Algimantas Vyšniauskas, ats. plk. Arūnas Balčiūnas ir kiti to laikotarpio viršininkai, vadai, dėstytojai bei darbuotojai. Tylos minute buvo pagerbti jau anapilin išėję karininkai. Kariūnai padėjo gėlių prie Lietuvos karo akademijos 1-osios absolventų laidos vyresniojo leitenanto Normundo Valterio paminklinio akmens.


Sveikindamas susirinkusiuosius, akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius džiaugėsi, kad akademijoje susitiko kelios jos auklėtinių kariūnų kartos. „Per šį laikotarpį, jau 25 metus, Karo akademija nuolat augo, plėtėsi ir stiprėjo, - kalbėjo plk. J. Kačergius. - Ji augo ne tik kariūnų ir absolventų skaičiumi. Ji augo savo kokybe, todėl dabar jau turime ir magistrus absolventus, ir daktaro laipsnį apsiginusius. Turbūt pirmasis akademijos viršininkas apie tai net nesvajojo, bet mūsų mokymosi bazės smarkiai išsiplėtė ir šiandien sudarysime galimybę jums patiems pamatyti, kaip gyvena ir mokosi šių dienų kariūnai."


Buvęs akademijos viršininkas dim. gen. mjr. J, Andriškevičius buvusiems auklėtiniams primindamas jų studijų ir visos akademijos gyvavimo metus, kartu pristatė ir akademijos iškeistą jo mokslo studiją, apžvelgiančią nuo Krašto apsaugos mokyklos iki Karo akademijos kūrimo 1992-1994 m. laikotarpį.


„Didelis džiaugsmas, kad pirmieji mūsų kariūnai fiksuoja istoriją. Galiu pasakyti, kad dalis šių istorinių dalykų jau yra dokumentuota, nes surinkau į šį leidinį, taip primindamas tuo metu rengtus kursus ir studijas, taip pat tada iškilusias problemas ar sunkumus, kuriuos reikėjo įveikti, - kalbėjo karininkas. - Džiaugiuosi, kad visą tai buvo ir viską praėjome. Džiaugiuosi matydamas jus ir linkiu, kad tokie jūsų susitikimai tik kartotųsi."


Dėkodami vadams absolventai pabrėžė, kad akademijoje jiems įtvirtino vienybės ir tikslo siekio jausmą, jie tapo kaip viena šeima. „Ačiū už tai, kad įskiepijote mums žinias, drausmę ir discipliną, už tai, kad ugdėte mus kaip ateities vadus ir lyderius", - dėkodamas viršininkams ir dėstytojams kalbėjo pirmosios bakalauro studijų laidos absolventas plk. ltn. Arnas Mikaila.

 

LKA absolventų istorija
· 1992 m. liepos 13 d. Krašto apsaugos ministerijos įsakymu buvo įkurta Aukštesnioji krašto apsaugos mokykla, į ją naujais mokslo metais įstojo 154 jaunuoliai ir buvo suformuotos dvi kariūnų kuopos. Kariūnai mokėsi 2 metus pagal motorizuotųjų šaulių ir valstybės sienos apsaugos tarnybos mokymo programas.
1994 m. liepos 20 d. išleista pirmoji karininkų laida. 111 absolventų buvo suteiktas leitenanto laipsnis.
· 1994 m. sausio 18 d. LR Seimo sprendimu Krašto apsaugos mokykla buvo reorganizuota į Lietuvos karo akademiją - pradėjo gyvuoti kaip universitetinė aukštoji mokykla.
Akademijoje buvo rengiami dviejų specialybių - sausumos kariuomenės ir pasienio policijos - karininkai. Jų studijos vyko pakopomis. Baigusiems 1-ąją dvejų metų studijų pakopą buvo suteikiama būrio vado kvalifikacija ir pirmasis Lietuvos kariuomenės karininko laipsnis, skiriant juos į kariuomenę būrių vadais. Į 2-ąją studijų pakopą karininkai buvo priimami ne anksčiau kaip po vienų tarnybos metų. Baigusiems 2-ąją pakopą karininkams buvo suteikiamas karybos bakalauro kvalifikacinis laipsnis.
Pirmoji bakalauro studijų programą išėjusi absolventų laida Karo akademiją baigė 1999 m.

G. Maksimovicz ir Ž. Kosteckytės nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media