Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Moldovos gynybos ministerija Lietuvos kariuomenės paramą įvertino ne tik žodžiais, bet ir apdovanojimu

2018-03-28
image

Kovo 26-28 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas oficialiu vizitu lankėsi Moldovoje, kur susitiko su Moldovos gynybos ministru Eugeniu Sturza (Eugen Sturza), kariuomenės vadu (Generalinio štabo viršininku) brigados generolu Igoriu Cutie (Igor Cutie) ir kitais kariuomenės atstovais. Susitikimų metu buvo aptarti saugumo iššūkiai, Moldovos kariuomenės reformų eiga, dalyvavimas tarptautinėse misijose ir dvišalio karinio bendradarbiavimo perspektyvos.

 

Kovo 27 d. oficialaus susitikimo metu Moldovos gynybos ministras E. Sturza padėkojo gen. ltn. J. V. Žukui už Lietuvos kariuomenės paramą modernizuojant ir reformuojant Moldovos kariuomenę bei pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais abiejų šalių partnerystė dar labiau išaugo. Įvertindamas asmeninį gen. ltn. J. V. Žuko indėlį į Lietuvos ir Moldovos kariuomenių bendradarbiavimą, ministras jį apdovanojo medaliu „Už karinės brolystės stiprinimą".

 

Moldovos kariuomenės vadas susitikime pažymėjo, kad Lietuvos parama yra ne tik teorinė, bet ir praktinė. Pasak jo, iki šiol per 70 Moldovos karininkų bei puskarininkių tobulinosi įvairiuose specializuotuose kursuose Lietuvos karo akademijoje bei Lietuvos kariuomenės mokykloje, 10 šalies karininkų baigė ilgalaikius kvalifikacijos kėlimo kursus Baltijos gynybos koledže Estijoje. Brg. gen. I. Cutie įvertino ir bendro abiejų šalių karių dalyvavimo tarptautinėse pratybose Ukrainoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse naudą tobulinant sąveiką bei dalijantis tarptautinėse operacijose išmoktomis pamokomis.

 

Gen. ltn. J. V. Žukas vizito metu akcentavo, kad Moldovos kariuomenė yra viena iš artimiausių Lietuvos kariuomenės partnerių. Be to, jis patikino kolegas iš Moldovos, kad sėkmingas dvišalis karinis bendradarbiavimas bus tęsiamas tiek karinio rengimo, tiek mokymo, tiek ir pajėgumų vystymo srityse.

 

Kovo 27 d. gen. ltn. J. V. Žuko vadovaujama delegacija taip pat lankėsi Moldovos „Alexandru cel Bun" karo akademijoje, kur susipažino su jos veikla ir pajėgumais. Kovo 28 d. delegacija viešėjo pernai gruodį Kišiniove duris atvėrusiame NATO ryšių biure. Čia Lietuvos kariuomenės vadas su biuro vadove Kristina Baleišyte aptarė biuro veiklą, NATO ir Moldovos bendradarbiavimą bei pažangą įgyvendinant gynybos reformas.

 

Vizito pabaigoje gen. ltn. J. V. Žukas lankėsi Moldovos kariuomenės Sausumos pajėgų „Stefan cel Mare" motorizuotojoje pėstininkų brigadoje, kur buvo supažindintas su brigados struktūra, pajėgumais ir užduotimis, apžiūrėjo vienete naudojamą ginkluotę bei karinę techniką.

 

Vizito metu Lietuvos kariuomenės delegaciją lydėjo Lietuvos Respublikos ambasadorius Moldovos Respublikoje Rimantas Latakas ir Lietuvos gynybos atašė Moldovai plk. Algirdas Norkus. Šis vizitas buvo atsakomasis, po praėjusių metų birželį vykusio Moldovos kariuomenės vado brg. gen. I. Cutie oficialaus vizito Lietuvoje.

 

Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas gynybos srityje praktiškai vyksta nuo 2000 m. Lietuva remia Moldovos kariuomenę karinio rengimo ir mokymo srityse, finansuoja Moldovos karių studijas Baltijos gynybos koledže, teikia ekspertines konsultacijas karo medicinos, karo prievolės, pajėgumų planavimo, rezervo rengimo, viešųjų ryšių, puskarininkių parengimo bei karjeros sistemos klausimais.

 

Nuotraukos - Moldovos kariuomenės ir NATO ryšių biuro Moldovoje

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Mindaugas Neimontas
Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media