Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų kariai dalyvauja tarptautinėse pratybose „Jungtinis ryžtas“ Vokietijoje ir Lietuvoje

2018-11-29
image

Lapkričio 26 - gruodžio 14 dienomis vyksta tarptautinės pratybos ,,Jungtinis ryžtas XI‘‘ (angl. ‘‘Combined Resolve XI‘‘), kuriose atlikti bendras gynybos operacijas treniruojasi daugiau nei 5500 karių iš 16 skirtingų NATO ir jos partnerių valstybių. Dalis pratybų vyksta ir Lietuvoje - Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (Nemenčinėje) treniruojasi Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" štabas. Tuo tarpu per 300 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių dalyvauja pagrindiniuose mokymuose Vokietijoje.

 

Algirdo bataliono kariai į pratybas išvyko su savo ginkluote bei technika ir mokymuose su Ukrainos ir Sakartvelo karių kuopomis treniruojasi atlikti gynybos operacijas kaip vienas mechanizuotasis batalionas JAV pėstininkų brigados sudėtyje.

 

Iš viso mokymams yra suformuota viena tarptautinė divizija ir keturios jai pavaldžios brigados. Dvi brigados iš Lietuvos (MPB „Žemaitija") ir Didžiosios Britanijos, pasitelkdamos taktinius treniruoklius, mokymuose dalyvauja būdamos savo šalyse, tuo tarpu JAV karių pagrindu suformuota pėstininkų ir artimosios oro atakos brigados dalyvauja lauko taktinėse pratybose su padaliniais ir technika Vokietijoje. Be Algirdo bataliono karių į pratybas Vokietijoje išvykę ir Sausumos pajėgų štabo, Mechanizuotosios pėstininkų brigados štabo ir pavaldžių vienetų kariai atlikti įvairias pareigas divizijos ir brigados lygmens štabuose.

 

Pratybų atidarymo ceremonijos metu Gen. A. Ramanausko Vanago kovinio rengimo centre Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" vadas plk. Artūras Radvilas pabrėžė šių pratybų svarbą ir galimybę treniruotis divizijos sudėtyje bei pasidžiaugė, kad pirmą kartą kartu treniruosis su naujai įsteigto Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono valdymo grupė. Pasitelkę kompiuterinę taktinių situacijų simuliacijos sistemą (angl. JCATS) Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija‘‘ kariai atlieka operacijas būdami Lietuvoje su sąjungininkais, išsidėsčiusiais skirtingose Vokietijos vietose .

„Vykdant tarptautines operacijas, brigados koviniai vienetai įgauna neįkainojamos karinės patirties tiek mūšio lauke, tiek ir kontroliuojant operacijas virtualiomis priemonėmis. Tai puiki galimybė pasidalinti sukaupta karine patirtimi, pasisemti naujų žinių planuojant ir vykdant karines užduotis. Tai padeda visada išlikti pasirengus reaguoti į galimas saugumo grėsmes." - apie pratybas sakė Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys.

Tarptautinių pratybų ,,Jungtinis ryžtas XI‘‘ pagrindinis tikslas - planuojant ir vykdant iškeltas karines užduotis, parengti vieningas pajėgas Europoje, sugebančias koordinuoti ir vykdyti bendrą tarptautinę gynybą. Taip pat siekiama stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, skirtingų užsienio valstybių karių integraciją bei gebėjimą prisitaikyti prie greitai kintančios aplinkos. Šias tarptautines pratybas organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų mokymo vadavietė Europoje, į Lietuvą atsiuntusi stebėtojų-vertintojų grupę.

 

Kontaktinis asmuo: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas kapitonas Donatas Suchockis, mob. 8 640 45380, el. paštas [email protected]

Gr. Monikos Zabinaitės nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media