Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2016 - 08) naujienų archyvas

Rukloje - kario priesaikos ceremonija
2016-08-12
img

Rugpjūčio 12 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko rikiuotės aikštėje Rukloje Lietuvos Respublikai prisiekė dar 52 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Jaunuoliai į kariuomenę atvyko iš Klaipėdos apskrities.

null
Vokietijos kariai į pratybas Lietuvoje atsivežė ne tik haubicų, bet net ir savo pašto skyrių
2016-08-11
img

Rugpjūčio 1-12 dienomis vykstančiose pratybose „Ugninis griausmas 2016“ dalyvauja artileristai ir minosvaidininkai iš penkių NATO valstybių (Lietuvos, Latvijos, Portugalijos, JAV ir Vokietijos) ir Ukrainos. Galingų ginklų salvės drebina ne tik Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje, bet ir aplinkinių gyventojų langus. (Kariuomenė dėkoja gyventojams už supratimą ir kantrybę).

null
„Ugninis griausimas 2016“: ukrainiečių pamokos NATO kariams
2016-08-11
img

Tarptautinės pratybos „Ugninis griausmas 2016“ jau beveik pasiekė finišo tiesiąją ir patrankų šūviai Generolo Silvestro Žukausko poligone, Pabradėje, aidi vis garsiau ir garsiau. Nors pratybose su savo ginkluote dalyvauja ir penkios NATO šalys (Latvija, Vokietija, Portugalija, JAV ir Lietuva), tačiau itin didelio dėmesio sulaukia kariai iš Ukrainos.

null
Portugalijos kariuomenės Karinių oro pajėgų atstovai lankosi Karinių oro pajėgų vienetuose
2016-08-11
img

Rugpjūčio 10-12 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi Portugalijos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas generolas Manuel Texeira Rolo, Sausumos pajėgų vadas gen. Frederico Jose Rovisco Duarte, Jungtinio štabo viršininkas viceadmirolas José Domingos Pereira da Cunha ir juos lydinti delegacija. Tai pirmas tokio lygmens Portugalijos kariuomenės atstovų vizitas Lietuvoje.

null
Ukrainos kariai perima Lietuvos instruktorių sukauptą patirtį
2016-08-11
img

Dvylikos savaičių trukmės Bazinis kario kursas Ukrainos kariams Ukrainos kariuomenės mokymo centre eina į pabaigą. Kursą veda į Ukrainą išvykusi Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos mobili mokymo instruktorių grupė, kurią sudaro keturi Generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos kariai ir keturi Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko kariai.

null
Mokomajame pulke Lietuvai prisieks 52 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai
2016-08-11
img

Rugpjūčio 12 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje vyks nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių priesaikos ceremonija, kurios metu Lietuvai prisieks 52 kariai.

null
Vyksta jungtinės Lietuvos, Lenkijos ir JAV karių pratybos
2016-08-11
img

Rugpjūčio 8 -12 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono III motorizuotosios pėstininkų kuopos kariai kartu su Lietuvoje dislokuotų Lenkijos ir Jungtiniu Amerikos Valstijų rotacinių pajėgų kariais dalyvauja kombinuotose lauko pratybose Gaižiūnų poligone. Jungtines trijų šalių pratybas sudaro lauko taktinių pratybų (situacinio rengimo) ir kovinio šaudymo dalys. Šių pratybų tikslas - treniruoti padalinius vykdyti tokias taktines užduotis, kaip suplanuota gynyba, ataka, pasala, tobulinti karių įgūdžius vykdant kovinio šaudymo pratybas bei gerinti sąveiką tarp partnerių mūšio lauke, siekiant kalbėti „viena kalba“.

null
Vyksta pratybų „Ugninis griausmas 2016“ Svečių ir žiniasklaidos diena
2016-08-09
img

Rugpjūčio 11 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) vyksta artilerijos pratybų „Ugninis griausmas 2016“ Svečių ir žiniasklaidos diena. Jos metu sudarytos galimybės stebėti haubicų PzH2000 šaudymo uždavinių vykdymą ir puolamąją pėstininkų operaciją, kurią remia netiesioginės ugnies paramos vienetai ir karo aviacija.

null
Į kartotinius mokymus Vaidoto batalione atvyko per 160 rezervo karių
2016-08-07
img

Rugpjūčio 6 dieną į „Geležinio Vilko" brigados Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje (Jonavos r.) atvyko per 160 parengtojo rezervo karių. Kariai atvyksta iš Vilniaus ir Utenos regionų. Tris savaites truksiančių kartotinių mokymų metu kariai susipažins su naujausia kariuomenės ginkluote, karine technika, atnaujins taktikos žinias ir įgūdžius treniruodamiesi veikti individualiai ir padalinio sudėtyje.

null
Amerikiečių seržantas pratybose „Ugninis griausmas 2016
2016-08-07
img

Rugpjūčio 1-12 dienomis Lietuvoje vykstančios kasmetinės pratybos „Ugninis Griausmas 2016" išsiskiria ne tik dideliu karių skaičiumi - jų atvyko net 1 100, tačiau ir dideliu naudojamos technikos kiekiu: Vokietijos karinių pajėgų 155mm PZH 2000 savaeigėmis haubicomis, Ukrainos kariuomenės 81mm minosvaidžiais, Lietuvos kariuomenės 105mm M50 haubicomis bei 80mm ir 120mm minosvaidžiais. Tačiau pagrindinis pratybų akcentas - naujas Lietuvos artileristų ginklas - PZH 2000 155mm savaeigės haubicos. Pratybose taip pat griaudėja Portugalijos 105mm M119 haubicos, o ne pirmą kartą pratybose dalyvaujantys JAV artileristai, atsivežė savaeiges haubicas M109A6 „Paladin" ir dar nematytos technikos.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media