Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vytenio bataliono kariai su NATO partneriais dalyvavo pratybose Lietuvoje ir Latvijoje

2015-09-25
image

Rugsėjo 21 - 25 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Tiekimo ir paskirstymo kuopos kariai Lietuvos ir Latvijos teritorijose dalyvavo vertinamosiose lauko taktikos pratybose. Per pratybas buvo įvertintas vidutiniųjų sunkvežimių būrio ir dislokuojamojo priešakinio degalų aprūpinimo vieneto pasirengimas vykdyti užduotis. Pratybose kartu dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstijų 173 oro desanto brigados Tiesioginės paramos kuopos, dislokuotos Vytenio batalione, kariai.

 

Pratybos buvo suskirstytos į keturis etapus. Pirmieji du etapai vyko rugsėjo 20–21 d. Jų metu įranga ir technika buvo ruošiama pratyboms ir vienetų kariai vykdė padalinių valdymo procedūras. Vytenio batalione buvo įkurtas taktinių operacijų centras, kuris atliko pratybų metu vykdytų užduočių kontrolę, kaupė informaciją ir valdė padalinius.

 

Pagrindinis pratybų etapas buvo trečiasis, vykęs rugsėjo 22–24 d. Iš pradžių vienetų kariai išvyko į Kazlų Rūdą, kur buvo vertinamas padalinių gebėjimas vykdyti taktines operacijas. Tą pačią dieną JAV kariai išvyko į Latvijos Adažų gyvenvietę, kur vykdė įvairias taktines operacijas. Rugsėjo 23 d. JAV kariai vykdė transportavimo operaciją iš Latvijos į Panevėžį. Amerikiečius Latvijoje pakeitė Vidutiniųjų sunkvežimių būrio ir Dislokuojamojo priešakinio degalų aprūpinimo vieneto kariai. Prieš vykdami  į  Latviją, Vytenio bataliono kariai sustojo Panevėžyje, kur vykdė degalų pripildymo į karines transporto priemones užduotis. Paskutinę etapo dieną Latvijoje Vytenio bataliono kariai vykdė logistines operacijas  ir po to grįžo į Panevėžį. Tą pačią dieną Dislokuojamojo priešakinio degalų aprūpinimo vieneto kariai vykdė kuro pylimo į Karinių oro pajėgų sraigtasparnį operaciją. Per paskutinį etapą Vytenio bataliono vienetų ir JAV kariai grįžo į dislokacijos vietą Marijampolėje.

 

Jungtinės NATO sąjungininkų pratybos yra vienas esminių būdų išmokti veikti kartu ir koordinuotai. Tokio pobūdžio pratybų ir operacijų daugėja, jos intensyvėja.

 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono S5 skyriaus viršininkas vyr. ltn. Marius Lasavičius

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media