Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2015 - 09) naujienų archyvas

Stambule vyks trečiasis šių metų NATO šalių kariuomenių vadų susitikimas
2015-09-11
img

Rugsėjo 11-13 d. Stambule (Turkijoje) vyks NATO karinio komiteto susitikimas, kuriame Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas drauge su kitų NATO šalių kariuomenių vadais ir NATO vadovybe aptars aktualius regioninio saugumo ir NATO vykdomų operacijų klausimus.

Susitikime daugiausia dėmesio sulauks NATO Parsirengimo veiksmų plano (angl. Readiness Action Plan, RAP) įgyvendinimas, regioninis saugumas ir jo iššūkiai, NATO operacija Afganistane „Tvirta parama" (angl. Resolute Support) ir operacija Vakarų Balkanuose.

null
Lietuvos ir JAV pėstininkai treniruojasi greitai veikti išvien mūšio lauke
2015-09-11
img

Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) tęsiasi bendros Lietuvos ir JAV karių pratybos „Inžinierių griausmas 2015", kuriose pėstininkai treniruojasi veikti išvien su karo inžinieriais kovinėje operacijoje.

null
Lietuvos kariniai laivai dalyvauja tarptautinėse pratybose „Šiauriniai krantai 2015“
2015-09-11
img

Rugsėjo 11-24 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivai „Žemaitis“ (P11) ir  „Sūduvis“ (M52) dalyvauja kasmetinėse didelio mąsto karinėse pratybose jūroje „Northern Coast 2015" (,,Šiaurės krantai 2015").

Šiose pratybose, vykstančiose centrinės ir vakarinės Baltijos jūros dalyje bei Danijos sąsiauriuose, taip pat Skagerake ir Kategate (Danijos, Vokietijos ir Švedijos vandenyse) dalyvaus daugiau nei 40 įvairaus tipo karinių laivų, 10 orlaivių ir kariai, sudarantys sausumos ir specialiųjų pajėgų vienetus, iš 16 šalių.

null
Brigados „Geležinis Vilkas
2015-09-11
img

Rugsėjo 14-18 dienomis Gaižiūnų poligone, Rukloje (Jonavos r.) ir Kauno mieste vyks Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" rengiamos lauko taktinės pratybos „Sąveika 2015 II". Jose dalyvaus per 2 tūkst. karių iš MPB „Geležinis Vilkas" ir kitų Lietuvos kariuomenės vienetų.

null
Lietuvos ir JAV kariai parėmė Maltos ordino labdaros akciją
2015-09-10
img

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai kartu su Marijampolės įgulos karininkų šeimų moterų draugijos narėmis parėmė Maltos ordino organizuojamą labdaros akciją „Ir maža širdelė turi didelių idėjų", padėdami rinkti karių ir jų šeimų aukojamą labdarą.

null
Lietuvos kariuomenės vadas įvertino Vytenio bataliono pasirengimą priimti šauktinius
2015-09-10
img

Rugsėjo 10 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas ir jį lydinti delegacija lankėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Vytenio batalione), kur susitiko su Logistikos valdybos vadu pulkininku Sigitu Mundriu, Vytenio bataliono vadu majoru Rimvydu Balinsku, bataliono vyr. puskarininkiu, štabo skyrių viršininkais, kuopų ir kitų padalinių vadais.

 „Šiandien įsitikinau, kad Vytenio batalionas atsakingai ruošiasi šauktinių priėmimui ir jau atliko nemažą dalį pasirengimo darbų. Tikiu, kad per likusias kelias savaites bus užbaigti ir likusieji", - po susitikimo sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

 

 

null
Lietuvos kariuomenės vadas susipažins, kaip LDK Vytenio batalionas pasirengęs priimti šauktinius
2015-09-09
img

Rugsėjo 10 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje lankysis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.  Kariuomenės vadas į Marijampolę  vyksta susipažinti, kaip Vytenio batalionas yra pasirengęs  priimti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius.

Lietuvos kariuomenės vadas susitiks su LDK Vytenio bataliono vadovybe,  kuopų vadais,  skyrių viršininkais. Su jais vadas aptars bataliono pasirengimą priimti naujokus,  apžiūrės atliktus, taip pat vykdomus ir planuojamus infrastruktūros remonto darbus. Be to, vadas domėsis, kaip batalionas yra pasirengęs aprūpinti šauktinius, kokie planuojami pagrindiniai kovinio rengimo užsiėmimai ir kt.  

null
Lietuvos ir JAV karai dalyvauja bendrose pėstininkų ir inžinierių pratybose „Inžinierių griausmas 2015”
2015-09-09
img

Maždaug  šimtas Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės karių ir apie 350 karių iš Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono bei kitų Sausumos pajėgų padalinių Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) dalyvauja bendrose pratybose „Inžinierių griausmas 2015".

Lietuvos ir JAV pėstininkai ir inžinieriai kartu treniruojasi įveikti minų laukus, vandens ir dirbtines inžinerines kliūtis, įsirengti gynybos pozicijas. Taip pat tobulinami apsaugos nuo branduolinių, biologinių ir cheminių ginklų ir jų sukeltos taršos šalinimo, savadarbių sprogstamųjų užtaisų aptikimo ir  neutralizavimo įgūdžiai.

 

null
Bazinius kario savanorio įgūdžių kursus pradėjo 50 karių savanorių
2015-09-09
img

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.)bazinius kario savanorio įgūdžių kursuose  dalyvauja  50 karių savanorių, iš jų - 11 merginų. Į šiuos mokymus kariai savanoriai atvyko iš visų Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių.

Kursus pradėję jaunuoliai karybos pagrindų mokysis tris savaites, po to kariai savanoriai prisieks Lietuvos valstybei ir jiems bus įteikti bazinio kario savanorio įgūdžių kurso baigimo pažymėjimai.  Baigę kursus  kariai savanoriai toliau tarnaus savo apygardų rinktinėse.

null
Lietuvos policijos mokyklos kursantai Mokomajame pulke semsis karinių žinių
2015-09-08
img

Rugsėjo 7 d.  Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje per šimtą Lietuvos policijos mokyklos  kursantų pradėjo Bazinių karinių įgūdžių kursą.

Kursas, kurio pagrindinis tikslas - suteikti kursantams pagrindinių kario žinių ir individualių įgūdžių, truks 12 dienų.  Jo metu Lietuvos policijos mokyklos kursantai įgis pagrindinių karo topografijos, karo inžinerijos, ginkluotės žinių. Jie taip pat lavins individualius karinės taktikos, orientavimosi vietovėje, šaulio ugnies pozicijos įrengimo ir kitus karinius įgūdžius.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media