Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Būsimuosius karius tarnyboje pasitiks ir naujoji keturkojė Karo policijos pareigūnė

2015-07-31
image

Liepos pradžioje Lietuvos kariuomenės Karo policijos tarnybinių šunų gretas papildė belgų aviganė Čaina. Vienerių metų keturkojės šeimininkė kinologė eilinė Gintarė Raudoniūtė intensyviai treniruoja savo naująją partnerę ir nekantrauja, kada galės kartu pradėti tarnybą.

 

Čaina jau baigia bendrojo paklusnumo mokymus, kuriais jauną šunį siekiama išmokyti tiksliai vykdyti kinologo komandas, koncentruoti dėmesį į užduoties atlikimą esant sudėtingoms sąlygoms ar nenumatytiems trikdžiams. Dabar Čaina mokoma pažinti specifinius medžiagų kvapus ir informuoti kinologą apie jų buvimo vietą. Vėliau mokymai taps sudėtingesni ir Čaina išmoks atpažinti daugiau kvapų, dirbti sudėtingesnėmis meteorologinėmis (karštis, šaltis) ir aplinkos sąlygomis.

 

Baigusi mokymus Čaina ir jos šeimininkė kartu pradės vykdyti paskirtas užduotis su Karo policijos įgulomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

 

Belgų aviganės šeimininkė Gintarė sako, kad su Čaina jos tapo geriausiomis draugėmis. Nors kinologė treniruočių ir užduočių metu turi būti griežta ir reikli, tačiau už gerai atliktą darbą paskatina Čainą ne tik skanėstais, bet ir švelniu paglostymu.

 

„Nesustabdomas Čainos aktyvumas ir smalsumas mokantis priverčia pasitempti ir mane. Siekdama tinkamai parengti šunį, turiu pati palaikyti gerą fizinę formą, kad energiją, kuria pasižymi visi belgų aviganių veislės šunys, galėčiau nukreipti treniruotėms", - apie darbą su savo partnere pasakoja karė. Ji teigia, kad privalo domėtis tarnybinio šuns paruošimo tarnybai naujovėmis ir dresavimo metodais, nes ateityje tikisi ne tik profesionaliai parengti Karo policijos tarnybinį šunį, bet ir sudalyvauti kinologų varžybose ir čempionatuose.

 

Karo policijoje be Čainos tarnauja dar trys tarnybiniai šunys: Maja, Meira ir Dogma. Pastaroji savarankiškai atlikti užduotis pradėjo tik šių metų pradžioje, o Karo policijos senbuvės Maja ir Meira tarnauja nuo 2009 metų.

 

Kinologės su savo keturkojais ne tik atlieka tarnybines užduotis, bet ir aktyviai dalyvauja organizuojamose kinologų meistriškumo varžybose, yra pasiekusios aukštų rezultatų. Siekdamos išlaikyti aukštą profesionalumą, kinologės aktyviai dalijasi sukaupta patirtimi su Lietuvos ir užsienio kinologais. Karo policija glaudžiai bendradarbiauja su Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Policijos departamentu, Muitinės departamentu ir kitomis institucijomis. Taip pat palaikomi glaudūs ryšiai su Latvijos ir Estijos, taip pat ir kitų šalių kariuomenių kinologais.

 

Kinologų veikla yra viena iš Karo policijos veiklos sričių, skirtų nusikalstamų veikų ir teisės pažeidimų prevencijai užtikrinti karinėse teritorijose. Be šių funkcijų, užtikrinamas ir karinių pajėgų judėjimas, teikiama parama saugumui (pavyzdžiui, objektų ar asmenų apsauga), sprogmenų paieška, taip pat vykdomos ir kitos funkcijos. Karo policininkai dalyvauja tarptautinėse operacijose, NATO Greitojo reagavimo pajėgų veikloje ir daugelyje karinių mokymų Lietuvoje ir užsienyje.

 

Karo policija nuolat papildo savo gretas ir kviečia vaikinus ir merginas (tiek jau tarnaujančius karius, tiek planuojančius jais tapti) išbandyti savo jėgas vykdomose atrankose ir prisijungti prie Karo policijos kolektyvo. Išsamesnė informacija teikiama telefonu (8 5)  210 3821 (darbo dienomis), taip pat adresu http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/karo_policija/skelbimai.html

 

Asmuo ryšiams: Lietuvos kariuomenės Karo policijos viešųjų ryšių karininkas kapitonas Martynas Vilimas, mob. 8 611 27539

 

Nuotr. aut. - kpt. Martynas Vilimas.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media