Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Alytuje tarnaujantys JAV kariai lankėsi kūdikių globos namuose

2015-07-28
image

Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų auklėtiniai sulaukė neįprastų svečių. Liepos 26 d. vaikus aplankė Alytuje pratybose dalyvaujantys kariai iš JAV kariuomenės 173-osios parašiutininkų brigados.

 

Be įprastų „saldžiųjų" lauktuvių, kariai vaikams paruošė staigmeną - atvyko su savo kariniais visureigiais HMMWV, kuriais ir pavėžino vaikus.

 

Pagal NATO šalių kariuomenių tradicijas užsienio šalyse tarnaujantys ar pratybose dalyvaujantys kariai lanko vietos mokyklas, senelių ir vaikų globos namus. Šia tradicija siekiama užmegzti ir puoselėti nuoširdžius kariuomenių ryšius su vietos bendruomenėmis.

 

JAV kariuomenės 173-osios parašiutininkų brigados kariai Alytuje, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione, dislokuoti nuo birželio mėnesio. Planuojama, kad Alytuje JAV kariai tarnaus iki rugpjūčio vidurio, vėliau persikels ir pratybas tęs Karaliaus Mindaugo husarų batalione, Panevėžyje.

 

Lietuvoje JAV kariai kartu su kolegomis lietuviais dalyvauja individualaus ir kolektyvinio rengimo pratybose.

 

Rotuojami JAV kontingentai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuojami nuo praėjusių metų pavasario kaip dalis JAV operacijos „Atlantic Resolve" („Atlantinis ryžtas") Rytų Europoje.

 

Operacijoje „Atlantic Resolve" dalyvaujantys rotuojami kontingentai yra viena iš priemonių, kurių NATO aljansas ėmėsi reaguodamas į pakitusią saugumo situaciją regione ir stiprindamas Baltijos valstybių ir Lenkijos saugumą po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.

 

Atvykę JAV kariai įsitraukia į visas pagrindines Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse vykstančias pratybas.

 

Lietuva atvykusiems JAV kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą - užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, teikia kitą logistinę paramą.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media