Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Grįždami į savo dislokacijos vietą Vokietijoje JAV kariai surengs technikos ir ginkluotės pristatymus Lietuvos miestuose ir miesteliuose

2015-03-24
image

Pratybų laikotarpį Baltijos šalyse baigusios JAV rotuojamų pajėgų pamainos kariai su savo karine technika sausumos keliais grįžta į savo nuolatinę dislokacijos vietą Vokietijoje.

 

Kovo 22-24 dienomis pakeliui į Vilseką JAV sausumos pajėgų 3-ojo eskadrono kariai užsuks į Alytų, Kauną, Saločius, Pasvalį, Panevėžį, Marijampolę ir Vilnių. Čia drauge su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariais amerikiečiai bendraus su gyventojais, pristatys  ir aprodys jiems savo techniką ir ginkluotę.

 

Susitikimuose su JAV ir Lietuvos kariais žmonės galės iš arčiau apžiūrėti pėstininkų kovos mašinas STRYKER, šarvuotuosius visureigius HMMWV, remonto ir evakuacijos sunkvežimius SISU, kitą ginkluotę.

 

Sunkieji kulkosvaidžiai „Browning M2HB", granatsvaidžiai MK 19 ir GMG , automatiniai ginklai G-36 ir M4, lengvieji ir vidutiniai kulkosvaidžiai FN MAG, M240L, M249, pistoletai „Glock-17" - tai, ką iš arti galės pamatyti į susitikimus su Lietuvos ir JAV kariais atėję miestų ir miestelių žmonės.

 

Kaip teigia Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, toks rotaciją baigusių JAV sąjungininkų grįžimo į savo dislokacijos vietą būdas - tai dar viena galimybė mūsų kariams pasitreniruoti drauge su JAV sąjungininkais ir pasitikrinti savo kaip priimančiosios šalies funkcijų organizavimą.

 

„Rengdami ir kviesdami į tokius susitikimus žmones su mūsų ir sąjungininkų kariais mes norime netik parodyti, kad esame šalia, bet ir suteiksime jiems galimybę pamatyti ir susipažinti su sąjungininkų ir mūsų kariais, pabendrauti, apžiūrėti karinę techniką ir ginkluotę," - sako gen. mjr. A. Leika.

  

JAV karių judėjimas sausumos keliais į savo nuolatinę dislokaciją - tai tuo pačiu ir JAV karių pratybų dalis, jomis sąjungininkų kariai demonstruoja savo gebėjimus greitai ir toli persidislokuoti sausumos keliais.

 

Grįždami į Vilseką, Vokietijoje, JAV kariai važiuos keliais nuo Saločių pro Panevėžį, Kauną, Marijampolę, taip pat iš Jonavos pro Vilnių ir Alytų, todėl kariai ragina nenustebti vairuotojus, jei jiems tektų savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje kelyje prasilenkti su karinės technikos kolonomis.

 

Siekiant užtikrinti maksimalų saugumą keliuose karinės techniko kolonas lydės ir Lietuvos karo policija.

 

Į Vokietiją grįžtančius ir rotaciją Lietuvoje baigusius JAV 2-ojo kavalerijos pulko 3-ojo eskadrono Žaibo kuopos karius, juos pakeitę JAV Sausumos pajėgų 3-osios pėstininkų divizijos 1-osios brigados kovinės grupės 2-ojo bataliono kariai jau treniruojasi drauge su Lietuvos kariais.

 

Pastaba gyventojams: susitikimai su JAV ir Lietuvos sausumos pajėgų kariais vyks šiose vietose:

 

  • Vilnius Kovo 22 d. sekmadienis 11.00 - 14.00 val. prie prekybos ir pramogų centro „Ozas" Ozo g. 18;
  • Kaunas Kovo 22 d. sekmadienis 10.20 - 12.20 val. prie prekybos ir laisvalaikio centro „Mega" Islandijos pl. 32;
  • Kovo 22 d. sekmadienis 14.20 - 16.20 val. Alytaus centrinėje aikštėje Rotušės a. 4, Alytus;
  • Kovo 22 d. sekmadienis 14.20 - 16.20 val. prie Alytaus sporto ir rekreacijos centro Naujoji g. 52, Alytus;
  • Kovo 23 d. pirmadienis 10.15 - 12.15 val. Saločių miestelio centrinėje aikštė Gedimino g. 6 Saločiai;
  • Kovo 23 d. pirmadienis 11.00 - 13.00 val. prie „Pieno Žvaigždžių" sporto arenos Taikos g. 22, Pasvalys;
  • Kovo 23 d. pirmadienis 13.00 - 15.20 val. prie prekybos ir pramogų centro „Babilonas" Klaipėdos g. 143A, Panevėžys;
  • Kovo 23 d. pirmadienis 13.15 - 15.15 val. Laisvės aikštėje prie6ais savivaldybę, Panevėžys;
  • Kovo 24 d. antradienis 09.00 - 11.00 val. prie prekybos centro „Maxima" V. Kudirkos g. 3, Marijampolė;
  • Kovo 24 d. antradienis 09.00 - 11.00 val. prie prekybos centro „Iki" Vytauto g. 48A, Marijampolė

 

Kontaktinis asmuo: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Andrius Dilda : tel. 8 640 45 380.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media