Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Aukštaitijoje “LKA keliautojų klubo” nariai išvalė apie 70 km upių ruožo

2014-04-30
image

Balandžio 26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Keliautojų klubas kartu su Aukštaitijos regiono vandens turizmo asociacija organizavo vandens telkinių ir jų prieigų valymo nuo šiukšlių akciją, kurios metu surinko per 3 sunkvežimius šiukšlių. Taip akcijos organizatoriai ir dalyviai prisidėjo prie Lietuvoje jau ne pirmus metus vykstančios akcijos „Darom“.

 

Akcijoje dalyvavo 86 klubo nariai, iš kurių didžioji dalis yra profesinės karo tarnybos kariai, krašto apsaugos sistemos darbuotojai bei atsargos kariai. Pasak Aukštaitijos regiono vandens turizmo asociacijos vadovo, akcijos dalyviai sutvarkė apie 70 km upių ir ežero pakrančių. Šią akciją taip pat parėmė Švenčionių rajono savivaldybė skyrusi šiukšlių maišų, pirštinių, vandens atsargų bei suvenyrų.

 

„Anksčiau plaukdami baidarėmis tik kartkartėmis sutvarkydavome aplinką, o šį kartą nusprendėme tikslingai paskirti visą žygį baidarėms ir sutvarkyti Lakajos, Žeimenos, Peršokšnos upių bei Lakajos ežero pakrantes. Pasirinkome tam tinkamą laiką, kai Lietuvoje organizuojama akcija „Darom“, o gerus darbus padėjo dirbti ir geros oro sąlygos, kurios dažnai priklauso nuo Aukščiausiojo,“ - sakė mjr. Rolandas Lubys, „LKA keliautojų klubo“ prezidentas.

 

Sutvarkytose vietose klubo nariai pakabino informacines agitacines lenteles su užrašu „Šiukšles išsivežame patys“, kuriomis skatina vandens telkinių naudotojus prižiūrėti švarą ir tvarką, bei tikisi, kad šiukšlintojų tose vietose neliks.

 

Aukštaitijos regiono vandens turizmo asociacijos vadovas Rimvydas Grušnius sakė, kad jie kaip asociacija, tokias tvarkymosi akcijas Aukštaitijoje organizuoja tris kartus per metus, tad „LKA keliautojų klubo“ iniciatyva ir pagalba jiems yra labai apčiuopiama.

 

„Noriu pasidžiaugti, kad tiek daug kilometrų yra sutvarkyta. Ne pirmus metus jau tvarkome pakrantes, tad pastebime, kad šiukšlintojų yra vis mažiau. Daugiau bėdų yra su vietinių gyventojų požiūriu į tvarką. Tokios tvarkymosi iniciatyvos yra sveikintinos, o mums malonu, kad pasirinko būtent mūsų regioną. Mes savo pajėgas dabar galėsime perkelti tvarkyti kitus upių ruožus,“ - sakė Rimvydas Grušnius.

 

„LKA keliautojų klubo“ nariai dalyvavę šioje tvarkymosi akcijoje buvo kariai ir darbuotojai iš Krašto apsaugos ministerijos, Ryšių ir informacinių sistemų tarnybos prie KAM, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos kariuomenės kanceliarijos, Dr. J. Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo ir Gedimino štabo bataliono.

 

Vakare akcijos dalyviams buvo organizuotas koncertas, dainas atliko grupė „Poliarizuoti stiklai“, vyko tinklinio varžybos ir visi džiaugėsi pasiektais rezultatais.

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Keliautojų klubas - tai sparčiai didėjantis entuziastingų keliautojų būrys. 2010-ųjų rudenį į jį pradėjo burtis akademijos bendruomenė, o dabar jų gretose jau ne tik krašto apsaugos sistemos kariai, darbuotojai, bet ir jų artimieji, pažįstami - klubas atviras visiems. Bendra klubo nuostata „noriu - organizuoju" suteikia galimybę kiekvienam nariui siūlyti ir pačiam rengti savo kelionę.

 

Norintiems jungtis prie „LKA keliautojų klubo“ ar sužinoti apie juos daugiau: http://lkakeliautojai.lt/

 

Kpt. Tomas Balkus

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media