Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Alytuje vyko antrasis dziudo turnyras, skirtas seržantui Arūnui Jarmalavičiui atminti

2012-11-29
image

Lapkričio 28 d. Alytaus sporto ir rekreacijos centre vyko seržanto Arūno Jarmalavičiaus atminimui skirtas tarptautinis dziudo turnyras, kuriame varžėsi 1993-1995 metais gimusių, įvairių svorio kategorijų jaunuolių komandos.

 

Turnyro atidarymo metu susirinkusius sportininkus pasveikino srž. A. Jarmalavičiaus žmona Danguolė Jarmalavičenė su sūnumi Justu ir dukra Greta, seimo narys Julius Sabatauskas, Alytaus miesto savivaldybės atstovai, Alytaus Afganistano karo veteranų klubo nariai, Alytaus miesto dziudo federacijos atstovai, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuoto pėstininkų bataliono (BMPB) kariai ir kiti garbingi svečiai.

 

Emocijų, netikėtumų ir įspūdingų akimirkų netrūko visų varžybų metu. Vos tik prasidėjus kovoms, dalyvių tarpe užvirė tikra vyriška kova, emocijų negailėjo treneriai ir komandų sirgaliai.

 

Ypatingo dėmesio sulaukė varžybų finalas, kuriame susitiko Elektrėnų sporto klubo ,,Draugystė‘‘ ir Alytaus dziudo klubo ,,Alytis‘‘ komandos. Šiais metais stipresni buvo Elektrėnų sportininkai. Trečią vietą turnyre iškovojo svečiai iš Latvijos - Rygos ,,Kumite" klubo.

 

Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, diplomas ir taure. Prizininkams apdovanojimus, kuriuos skyrė Lietuvos kariuomenės sporto klubas, įteikė D. Jarmalavičienė, Seimo narys J. Sabatauskas ir Birutės bataliono štabo viršininkas majoras Linas Pakutka.

 

Dziudo turnyro, Alytaus mieste vykstančio jau antrą kartą, iniciatoriai - Alytaus miesto dziudo federacija ir Birutės batalionas. Varžybas organizavo ir joms vadovavo Alytaus sporto ir rekreacijos centras ir Alytaus miesto dziudo federacija.


34-erių A. Jarmalavičius žuvo 2008 m. gegužės 22 dieną per Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos Čagčarane užpuolimą ir apšaudymą.


Srž. A. Jarmalavičius Lietuvos kariuomenėje tarnavo nuo 1993 metų, buvo patyręs karys, perėjęs visas pakopas nuo eilinio iki seržanto. Septintojoje Goro provincijos atkūrimo grupės pamainoje ėjo Štabo kuopos pėstininkų apsaugos būrio kulkosvaidininko pareigas. Prieš išvykdamas į Afganistaną jis tarnybą atliko Alytuje, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotame pėstininkų batalione.


Kariui atminti 2008 metų gruodžio pradžioje Birutės bataliono kareivinėms Alytuje buvo suteiktas seržanto A. Jarmalavičiaus vardas ir atidengta memorialinė lenta.


Po mirties A. Jarmalavičius Prezidento dekretu už narsą ir pasiaukojimą atliekant Lietuvos ir NATO užduotis apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi ir krašto apsaugos sistemos medaliu „Už tarptautines operacijas". 2010 m. Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane atidengta memorialinė lenta.


A. Jarmalavičiaus amžino poilsio vieta - Alytaus miesto Klevų gatvės kapinės.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media