Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 03) naujienų archyvas

Klaipėdoje prisišvartavo antrasis minų paieškos ir nukenksminimo laivas, įsigytas iš Jungtinės Karalystės
2011-03-21
img

Kovo 20 d. Karinių jūrų pajėgų karo laivų flotilėje Klaipėdoje prisišvartavo antrasis iš Jungtinės Karalystės Lietuvos kariuomenės įsigytas „Hunt" klasės minų paieškos ir nukenksminimo laivas M54.

 

Nuo šių metų rugpjūčio laivo M54 įgula, vadovaujama komandoro leitenanto Tado Jablonskio, Jungtinės Karalystės Falmoutho jūrų uoste prižiūrėjo laivo atnaujinimo ir modernizavimo darbus ir intensyviai ruošėsi laivo perėmimui.

null
Vyko misijai Afganistane besiruošiančių karių artimųjų susitikimas
2011-03-19
img

Kovo 18 d. Karaliaus Mindaugo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Pajuostyje, Panevėžio r.) vyko tarptautinei misijai Afganistano Goro provincijoje besiruošiančios tryliktosios Lietuvos karių pamainos artimųjų susitikimas. Šiai pamainai, suformuotai daugiausiai iš Mindaugo bataliono karių, tai buvo pirmas toks renginys.

null
Kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius: Lietuvos karių indėlis į Afganistano saugumo pajėgų rengimą - būtinas žingsnis perduodant visišką atsakomybę šaliai
2011-03-19
img

Lankydamas tarnybą Afganistane atliekančius karius Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius susitiko su NATO Mokymo misijos (angl. NATO Training Mission Afghanistan, NTM-A) vadu generolu leitenantu Wiliams B. Caldwell ir aptarė Lietuvos indėlį į Afganistano saugumo pajėgų rengimą.

 

„Šiuo metu Lietuvos kariuomenės instruktoriai ir kariai moko Afganistano policininkus ir oro pajėgų pilotus. Specialiųjų operacijų pajėgų kariai Afganistano pietuose taip pat moko vietos policininkus. Mūsų kariai keičiasi patirtimi su Afganistano kariuomenės kariais, dislokuotais Goro provincijoje. Taigi, Lietuvos karių indėlis į vietos saugumo pajėgų rengimą yra būtinas ir svarbus - tą pripažįsta ne tik tarptautinių pajėgų vadovybė, bet ir vietos valdžios atstovai", - sakė gen. mjr. A.Pocius.

null
Lietuvos kariuomenės vadas su delegacija apsilankė Goro provincijoje
2011-03-18
img

Fotogalerija 

Kovo 17 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Čagčarane apsilankė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius ir jį lydėjusi aukštų pareigūnų delegacija - LR Seimo nariai, LR Prezidentūros atstovas, Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos vadas vidaus tarnybos generolas Sergejus Madalovas ir kiti kariuomenės padalinių atstovai.

 

Vizito tikslas - susipažinti bei aptarti Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-12) ir jos partnerių vykdomą veiklą bei dabartinę saugumo situaciją regione, susitikti su Lietuvos kariais vykdančiais misiją regione bei naujuoju Goro provincijos gubernatoriumi.

null
Birutės batalione - štabo ir padalinių valdymo grupių mokymai „Pajudėję ledai 2011
2011-03-18
img

Kovo 15-17 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų batalione (MPB) ir Alytaus apskrityje vyko štabo ir padalinių valdymo grupių (ŠPVGM) mokymai „Pajudėję ledai 2011".

Mokymuose dalyvavo apie 100 karių iš Birutės MPB, Mindaugo MPB, Kęstučio MPB, Algirdo MPB, Vaidoto TPLB, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, taip pat iš kitų Lietuvos kariuomenės padalinių, taip pat atstovai iš Viešosios saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos.

 

null
Goro provincijos sostinėje Čagčarane buvo organizuotas provincijos donorų forumas
2011-03-18
img

Kovo 16 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) karinio ir civilinio elemento vadovai, Lietuvos ir Japonijos ambasadoriai Afganistane, Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus įgaliotojo atstovo Afganistane pavaduotojas, Goro provincijos gubernatorius ir vietos valdžios atstovai kartu su iš Afganistano sostinės Kabulo atvykusiais Afganistano Islamo Respublikos ministerijų nariais dalyvavo Goro provincijos donorų forume, provincijos sostinėje Čagčarane, gubernatoriaus biure.

null
Sausumos pajėgų Mokymo centre Civilių ir karių bendradarbiavimo kursą vedė instruktoriai iš JAV
2011-03-18
img

Kovo 18 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mokymo centre baigėsi savaitę trukęs kursas skirtas Civilių ir karių bendradarbiavimo (CKB) specialistams. Kurso, kurį organizavo Sausumos pajėgų vadovybė kartu su JAV ambasada Lietuvos Respublikoje bei Sausumos pajėgų mokymo centru, metu paskaitas skaitė specialiai kursui surinkta lektorių grupė iš JAV.

null
Sausumos pajėgų Sausumos pajėgų centre surengtas pirmasis tarptautinis seminaras
2011-03-16
img

Vasario 21-25 dienomis Sausumos pajėgų vadovybės Sausumos pajėgų Mokymo centre, Rukloje,vyko tarptautinis žvalgybos seminaras, kuriame dalyvavo 16 karininkų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariuomenių žvalgybos brigados - bataliono lygmens padalinių. Tai buvo pirmasis tarptautinis renginys, surengtas praėjusių metų pabaigoje įkurtame Sausumos pajėgų vadovybės Sausumos pajėgų Mokymo centre. Šį seminarą vedė du Danijos Karalystės kariuomenės instruktoriai ir vienas Mokymo centro Žvalgybos kursų vyresnysis ekspertas.

null
Algirdo batalione Valstybės šventė paminėta kelione ir bėgimu
2011-03-15
img

Kovo 9-osios rytą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono kariai dalyvavo dešimties kilometrų bėgime Gaižiūnų poligone. Taip prasidėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt pirmųjų metinių paminėjimo renginiai batalione ir tuo pačiu kuopų skanduotėmis pasveikinta po žiemos atbundanti gamta. „Šiandien mes nesivaržėme, kuri kuopa geriausia ar greičiausia. Šiandien mes, Algirdo bataliono kariai, savo vieningu bėgimu pagerbėme Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir sunkiausiais laikais Lietuvos žmonių parodytą vienybę bei ištvermę," - po bėgimo sakė l. e. bataliono vado pareigas mjr. Mindaugas Petkevičius.

null
Kazlų Rudos poligone vyko HMMWV vairuotojo kursas misijai Afganistane besiruošiantiems Ukrainos kariams
2011-03-15
img

Kovo 7-10 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Puskarininkių mokykla Kazlų Rūdos poligone antrą kartą surengė sunkvežimio HMMWV vairuotojo kursą Ukrainos kariams, dalyvausiantiems tarptautinėje operacijoje Afganistane, Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) karinio vieneto sudėtyje.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media