Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Belgijoje tarnaujančių Lietuvos karių bendruomenė paminėjo Baltijos kelio 20-metį

2009-08-25
image

Rugpjūčio 23 d. Briuselyje (Belgijoje) esančiame parke „Mini Europa" surengtas Baltijos kelio 20-mečio minėjimas.

 

Renginio metu Vilniaus, Rygos ir Talino merai ir savivaldybių atstovai atidengė gyvos grandinės modelį, priminsiantį 1989 m. Baltijos šalyse įvykusią simbolinę akciją, kai rankomis susikibo apie du milijonus estų, latvių ir lietuvių.

 

Vyriausiojoje jungtinių pajėgų Europoje vadavietėje, įsikūrusios šalia Monso miesto, tarnaujančių Lietuvių karių bendruomenė su dideliu džiaugsmu atsiliepė į renginio organizatorių kvietimą atvykti į šią šventę, kurios pabaigoje visi šventės dalyviai ir parko lankytojai buvo pakviesti susikibti rankomis ir, prisimenant Baltijos kelią, suformuoti gyvą grandinę. Kaip ir prieš 20 metų lietuviai, latviai ir estai, taip pat kiti parko lankytojai sustojo petys petin, kad sudarytų 600 žmonių grandinę, simbolizuojančią pasipriešinimo komunistiniam režimui ir laisvės troškimo akcijos grandinę.

 

Puikiai suorganizuotas renginys patiko tiek suaugusiems, tiek ir patiems jauniausiems Lietuvių bendruomenės nariams, kurie kantriai kentė neįprastai karštą dieną stovėdami su tėveliais. Suaugę jie supras, kokia šios akcijos prasmė ir būtinai papasakos apie 1989 rugpjūčio 23-iąją savo draugams įvairiose pasaulio šalyse, nes tokia paprastų Baltijos šalių piliečių drąsa ir pasiaukojimas verčia aukštai pakelti galvą ir pasakyti - didžiuojuosi, kad esu lietuvis!

 

Viršila Gintaras Rasymas, Monsas. 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media