Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos karo laivas „Sūduvis

2009-05-27
image

Gegužės 8-23 d. Latvijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje, Irbes sąsiauryje, vyko minų paieškos operacija MCOPLAT 09, kurioje dalyvavo ir puikiai pasirodė šiuo metu Baltijos valstybių eskadrai (BALTRON) priskirtas Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis" (M52), vadovaujamas kapitono leitenanto Giedriaus Auksoriaus.

Šios operacijos metu buvo išžvalgytos 56 kvadratinės jūrmylės jūros dugno ir surasti 98 vienetai nuo I-ojo ir II-ojo pasaulinio karo laikų jūros dugne likusios karinės amunicijos objektai: 95 jūrinės minos, dvi torpedos, viena giluminė bomba.

Lietuvos KJP minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis" (M52) šios operacijos metu aptiko 74 įtartinus jūros dugne esančius objektus. Keturi iš jų buvo patvirtinti kaip jūrinės minos ir buvo sunaikinti.

MCOPLAT 09 – didžiausia šiais metais Latvijos teritoriniuose vandenyse vykusi išminavimo operacija, kurioje dalyvavo 13 karo laivų iš Belgijos, Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos Prancūzijos, Suomijos ir Vokietijos.

MCOPLAT, MCOPLIT, MCOPEST išminavimo operacijos pradėtos organizuoti 1996 metais ir vyksta kasmet. Atsižvelgiant į tai, kurioje šalyje vyksta pratybos, atitinkamai keičiamas ir jų pavadinimas.

Baltijos ekadra (BALTRON) – Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinis junginys, kurį sudario šių šalių skiriami laivai ir tarptautinis štabas. Šiuo metu BALTRON vadovauja Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Eugenijus Valikovas.

Viena pagrindinių Baltijos eskadros užduočių – vykdyti Baltijos jūros dugne likusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos bei nukenksminimo operacijas. Taip pat šis junginys tarnauja kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma. Baltijos eskadra atlieka svarbų vaidmenį tobulinant KJP štabo karininkų ir laivų įgulų įgūdžius naudoti NATO taktiką ir procedūras.


KJP archyvo nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media