Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos proginis stojimo į NATO medalis (nebeapdovanojama)

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos proginis stojimo į NATO medalis

Krašto apsaugos sistemos proginis stojimo į NATO medalis (toliau – medalis) yra KAS lygmens apdovanojimas, skiriamas už ypatingus nuopelnus ir asmeninį indėlį stiprinant krašto apsaugos sistemą ir jos kovinę parengtį, integruojantis į euroatlantinę gynybos sistemą stojimo į NATO proga. Medaliu gali būti pristatomi apdovanoti Lietuvos bei užsienio valstybių piliečiai.

Teikti karius, valstybės tarnautojus, darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis, bei kitus asmenis šiam apdovanojimui turi teisę viceministras, ministerijos valstybės sekretorius, ministerijos sekretorius, kariuomenės vadas, Gynybos štabo viršininkas, krašto apsaugos generalinis inspektorius, pajėgų, junginių ir karinių vienetų vadai, Krašto apsaugos ministerijos departamentų bei departamentų ir tarnybų prie Krašto apsaugos ministerijos vadovai, valstybės institucijos, įmonės, visuomeninės organizacijos ir piliečiai.

Pritarus KAM apdovanojimų ir skatinimų patariamajai komisijai, sprendimą dėl apdovanojimo priima krašto apsaugos ministras.

Tikrosios karo tarnybos, aktyviojo ir individualiojo rezervo arba dimisijos kariai, turintys teisę nešioti karinę uniformą, medalį nešioja tik prie išeiginės uniformos, o prie kasdieninės ir vakarinės uniformų – jų simbolius. Medalis prie išeiginės uniformos segamas kairėje krūtinės pusėje taip, kad medalio apačia būtų 3 mm virš kišenės antkišenio sagos ties jos viduriu apdovanojimų svarbos tvarka; prie kasdieninės uniformos segama juostelė lygiagrečiai su kairės kišenės antkišeniu ties viduriu, 3 mm virš antkišenio; medalio miniatiūra nešiojama prie vakarinės uniformos kairėje krūtinės pusėje švarko atlape, kad kaspino ar plokštelės viršus pažasties aukštyje sudarytų horizontalią liniją; dėvintys civilinę aprangą, medalį ir jo miniatiūrą nešioja kairiajame švarko atlape.

Medalį bei jo liudijimą iškilmingai įteikia krašto apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo. Ministro sprendimu, pasiūlius KAM apdovanojimų ir skatinimų patariamajai komisijai, iš apdovanotojo medalis gali būti atimtas šiais atvejais:

1. kai asmuo nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą;

2. kai asmuo padarė nusižengimą, kuris žemina jį kaip medalio kavalierių.

Atimtas medalis ir jo liudijimas turi būti grąžinti Krašto apsaugos ministerijai per dvi savaites po ministro sprendimo. Mirus (žuvus) apdovanotam medaliu asmeniui, medalis paliekamas atminimui jo šeimai.

Medalio aprašymas:

AVERSAS – medalis apskritas , 32 mm skersmens, vieno aukšto, balto metalo (sidabruotas), 2 mm aukščio. Centre – NATO ženklas, po juo – 2 kalavijai geležtėmis vertikaliai žemyn. Medalio perimetre įkomponuoti : viršuje ,, Lietuva – NATO”, apačioje ,, 2004”. Šonuose – po 6 keturkampes žvaigždes. Medalis lengvai išgaubtas.

REVERSAS – lygus.

KASPINAS – 32 mm pločio muaras, į apačią siaurėjantis. Muaro centre, vertikaliai, 15 mm pločio Lietuvos valstybės vėliava. Nuo jos abipus į kraštus 1,5 mm pločio balti dryžiai. Muaro kraštuose 7 mm pločio mėlynos NATO spalvos juostos.

TVIRTIKLIS – dvi gofruotos smeigės su fiksatoriais, kurios viršutinėje kaspinėlio dalyje pritvirtintos horizontaliai.

 

 

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media