Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medalis "Už nuopelnus"

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medalis „Už nuopelnus"

 

Krašto apsaugos sistemos medalis „Už nuopelnus" (toliau - Medalis) yra aukščiausio lygmens krašto apsaugos sistemos (toliau - KAS) apdovanojimas, skiriamas už ypatingus nuopelnus, plėtojant ir stiprinant krašto apsaugą ir už pasiaukojimą tarnybos metu.

 

Medaliu apdovanoti gali būti teikiami profesinės karo tarnybos kariai, pavyzdingai ištarnavę ne mažiau kaip 10 metų, ir aktyviojo rezervo kariai, taip pat užsienio valstybių kariai už ypatingus nuopelnus ir asmeninį indėlį stiprinant krašto apsaugos sistemą ir jos kovinę parengtį;

 

Antrą, trečią ir ketvirtą kartą gali būti apdovanojama šiuo Medaliu praėjus ne mažiau kaip 5 metams po paskutinio apdovanojimo šiuo ar Lietuvos kariuomenės medaliu „Už nuopelnus".

 

Medalis įteikiamas tik apdovanojant šiuo Medaliu pirmą kartą. Apdovanojant Medaliu pakartotinai, įteikiama bronzos, sidabro ar aukso spalvos ąžuolo šakelė, segama Medalio kaspino ar juostelės viduryje. Bronzinė ąžuolo šakelė žymi antrą, Sidabrinė - trečią, o Auksinė - ketvirtą apdovanojimą.

 

Aversas - 32x32 mm kryžius, trys vienas virš kito sukomponuoti plokštuminiai elementai:

apatinis elementas - geltono metalo (auksuotas) 0,8 mm storio kryžius, kampuose sudarantis spindulių įvaizdį;

vidurinis elementas - balto metalo 2 mm storio kryžius. Kryžiaus skersiniai nuo centro platėja. Skersinių galai užsibaigia raidės V forma. Kryžiaus skersinių horizontas nuo centrinės plokštumos laipsniškai žemėja;

viršutinis elementas - balto metalo 0,8 mm aukščio skydas su Vyčio atvaizdu. Skydo laukas dengtas raudonu emaliu. Kryžiaus galuose inkrustuotos V formos geltono metalo auksuotos detalės.

Reversas lygus.

Kaspinas - 32 mm pločio muaras, į apačią siaurėjantis, centrinis dryžis - 12 mm pločio pilko metalo spalvos. Nuo jo į abu kraštus eina 2 mm pločio raudonas dryželis. Už jų į abi puses eina 3 mm aukso spalvos dryželis, nuo jo 4 mm raudonos spalvos ir pakraščiuose 1 mm pilko metalo spalvos dryželis. Kaspinas prisegamas lankeliu, pervertu per Medalio centrinio skersinio kilputę.

Tvirtiklis - dvi smeigės su fiksatoriais, kurios viršutinėje kaspinėlio dalyje pritvirtintos horizontaliai.

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-05-27
Sprendimas: Fresh Media